ABD Tüketici Fiyat Endeksi ve Kripto Para Piyasasındaki Etkileri

Bitcoin Haber

ABD Tüketici Fiyat Endeksi’nin yıllık %3,7 olarak açıklanmasına rağmen kripto para piyasasında büyük bir düşüş yaşanmadı. Lider kripto para birimi Bitcoin, 26.100 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ancak Ethereum, değer kayıplarına devam ederek 1600 dolar seviyelerinin altına geriledi.

ABD enflasyon verilerinin beklentilerin üzerinde açıklanmasına rağmen, kripto para piyasasında keskin bir düşüş görülmedi. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri 1,04 trilyon dolar seviyelerine yükseldi. Son 24 saatte ortalama 80 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Gün içinde kripto para birimlerinden Astar, Stellar ve Internet Computer yüksek oranlarda değer kaybederken, Compound, Toncoin ve Maker yüksek oranlarda değer artışları kaydetti. Ethereum da son bir ayda %10’un üzerinde değer kaybı yaşadı ve hafta başında 1540 dolar seviyelerine geriledi.

Gün içinde değer artışları kaydeden Ethereum, 1600 dolar seviyelerini test etti ancak aşamadı. Ayrıca, Ethereum’un 24 saatlik toplam işlem hacminde %40’a yakın bir düşüş görüldü.

Kripto para yatırımcıları, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı ve kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto ve Blockchain, Fintech Pazarındaki Gerilemeye Rağmen Avrupa’da Yatırımların Lideri

Sonraki Haber

ABD Dolar Endeksi Düşüşte: Kripto Varlıklar ve Piyasalar üzerindeki Etkisini Bekleyin

İlgili Haberler