ABD Tahvillerinin Çöküşü Bitcoin’in Beklenmedik Yükselişini Tetikleyebilir

Bitcoin Haber

Bloomberg kripto para analisti Jamie Coutts, ABD’nin uzun tahvillerinin çöküşü devam ederken Bitcoin‘in (BTC) beklenmedik bir yükseliş sinyali verdiğini ifade etti. Coutts, sosyal medya platformunda Bloomberg’in trend modelinin, makro ekonomik bozulmaya rağmen aniden yükseliş sinyali verdiğini belirtti.

Geçtiğimiz hafta, 30 yıllık Hazine tahvillerinin getirileri 2007’den bu yana ilk kez %5 seviyesinin üzerine çıktı. Bu durum, Bank of America’ya göre ABD uzun tahvillerinin tüm zamanların en büyük ayı piyasasında bulunduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, Coutts, Bitcoin’in makro şartlara meydan okuyarak yeni bir boğa döngüsünü tetiklemeye sadece bir direnç uzakta olduğunu belirtti.

Coutts, Bitcoin’in trend modelinin, ABD Hazineleri’nin krater oluşturduğu bir zamanda yükseliş sinyali verdiğini ifade etti. Ayrıca, 31.000 dolarlık direncin, kırıldığında boğa döngüsünü ateşleyecek çok net bir eşik olmaya devam ettiğini belirtti.

Coutts, ABD dolarının değer kaybı karşısında Bitcoin’in tahvillerden daha iyi bir performans sergilediğini belirtti ve gelecekte daha fazla yatırımcının sermayeyi tahvil portföylerinden BTC’ye kaydıracağını öngörüyor. Analist, diliminde tahvillerin gidilecek yer olmadığını, bunun yerine para toplamını koyarsanız aynı sonuçları elde edeceğinizi ifade etti.

Bu gelişmeler ışığında, Bitcoin’in beklenmedik bir yükselişe geçmesi ve ABD tahvillerinin çöküşünün bu durumu tetiklemesi bekleniyor. Bu durum, Bitcoin ve diğer kripto paraların değerinin yükselmesine ve daha fazla yatırımcının bu alana yönelmesine neden olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Piyasası ve Yatırımcı Tepkileri: Gelecekteki Beklentiler

Sonraki Haber

Blur Airdrop Etkinliği Sona Eriyor: NFT Piyasasında Neler Oluyor?

İlgili Haberler