ABD SEC Eski Başkanı John Reed Stark, Binance Üst Düzey Yöneticilerinin İstifalarını Değerlendirdi

Bitcoin Haber

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) İnternet Yaptırımları Ofisi eski başkanı John Reed Stark, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance‘i ve üst düzey yöneticilerin istifalarını ele aldı. Stark, Binance’den istifa eden yöneticilerin, zaten soruşturma altında olan Binance hakkında yetkili makamlara dahili bilgi sunabileceğini belirtti.

Binance’deki üst düzey yöneticilerin istifaları konusunda yorum yapan Stark, bu durumun Binance’i olumsuz etkileyebileceğini ifade etti. Stark, Binance’den ayrılan veya işten çıkarılan çalışanların kripto para borsaları hakkında bilgi verebileceğini ve yetkili makamlarla işbirliği yapabileceklerini düşünüyor.

Kolluk kuvvetleri ve diğer yetkili makamlar, genellikle soruşturmalarda eski üst düzey çalışanları önemli bilgi kaynağı olarak değerlendirir ve bunlarla gizli anlaşmalar yapabilir. İstifa eden veya işten çıkarılan üst düzey yöneticiler, hedef şirket hakkında içeriden bilgiye sahip olabilir ve yasa dışı işlemler hakkında bilgi verebilirler.

SEC veya ABD Adalet Bakanlığı (DoJ) gibi kurumlar, Binance’in eski üst düzey yöneticilerine ulaşarak yaşananlar hakkında yorum yapmalarını istemiştir. Binance sözcüsü, yönetim kademesinde periyodik olarak değişiklikler yapıldığını belirtmiştir. Binance’in Asya-Pasifik başkanı Leon Foong, küresel ürün başkanı Mayur Kamat, Doğu Avrupa başkan yardımcısı Gleb Kostarev ve Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) direktörü Vladimir Smerkis, son 10 gün içinde istifa ettiğini açıklamıştır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

OpenSea’nın Eski Yöneticisi İçeriden Bilgi Sızdırma Suçundan Hapis Cezasını Kabul Etti

Sonraki Haber

Büyük Kripto Para Yatırımcısı Kimlik Avı Saldırısında 24 Milyon Dolar Kaybetti

İlgili Haberler