ABD Merkezli Dev Platform Kripto Para Sektörüne Dahil Olacağını Açıkladı

Mert Bahçe

Medyaya yansıyan son bilgilere göre ABD merkezli dev alım satım platformlarından biri olan Interactive Brokers, müşterilerine kripto para hizmeti sunacağını açıkladı.

Dev Firmanın Kurucusu, Kripto Para Planlarını Aktardı

Piper Sandler Global Exchange&FinTech Konferansı’nda konuşan Interactive Brokers kurucusu Thomas Peterffy, firmanın kripto para sektörüne girmeye hazırlandığını duyurdu. Peterffy, müşterilerinin yoğun talebi doğrultusunda bu kararı aldıklarını iletirken bu hizmetin ne zaman aktif edileceğinin tarihini de verdi. Başarılı iş adamı, kripto para hizmetini yaz sonuna kadar sunmayı planladıklarını aktardı.

Interactive Brokers resmi sitesine göre şirket; yatırımcılara hisse senetleri, opsiyonlar, vadeli işlemler, tahviller ve fonlar dahil olmak üzere birçok çeşitli yatırım fırsatı sunuyor. 2019 itibarıyla şirketin özkaynak değeri yaklaşık 8 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Kripto para sektörüne geçiş ile şirket önceliğini Bitcoin (BTC) olarak değerlendirecektir. Peterffy, BTC’nin yanı sıra başka kripto paraların da sinyalini verirken hangi coin’ler olacağı konusuna değinmedi.

Interactive Broker kurucusu, güvenlik konusu ile ilgili de planlarını aktardı. Yaz sonuna kadar vakit olduğunu belirten Peterffy, güvenlik konusu üzerinde titizlikle çalıştıklarını kaydetti.

Lider Kripto Para Yükseliş İvmesi Kazanıyor

ABD merkezli dev şirketin duyurusu, yükseliş ivmesi kazanan Bitcoin’e destek oldu. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin Bitcoin için “Dünyanın para birimi” ifadesi ve ülkesinin Bitcoin’i resmen tanımasının ardından piyasa rotayı yukarı kırdı. Bitcoin, 24 saatlik zaman diliminde %14’ün üzerinde artış kaydederek 36.800 dolara dokundu.

Uzmanlar piyasanın yön tayini konusunda ikiye ayrıldı. Bazıları BTC’nin 20.000 dolara gerileyeceğini iddia ederken bazı analistler dip seviyenin test edildiğini ve artık yönün yukarı olduğunu aktardı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Çin’den 3 Büyük Kripto Para Borsasına Bir Engel Daha Geldi

Sonraki Haber

Bitcoin’de 31.000 Dolar Seviyesi Güçlü Bir Şekilde Savunuldu

İlgili Haberler