ABD Kurumları Bitcoin Alımlarında Başı Çekiyor: Matrixport

Bitcoin Haber

Matrixport’un baş stratejistine göre, kurumsal yatırımcılar “kriptodan vazgeçmiyor” ve son veriler Bitcoin alımlarının %85’inin Amerikalı kurumsal oyuncular tarafından yapıldığına işaret ediyor.

Amerikalılar Bitcoin’den Vazgeçmiyor

Finansal hizmetler firmasının araştırma ve strateji müdürü Markus Thielen, Cointelegraph’a verdiği demeçte, kanıtların kurumların “kriptodan vazgeçmediğini” gösterdiğini ve yeni bir “kripto boğa piyasasına” giriyor olabileceğimizin bir göstergesi olduğunu söyledi.

Veriler, Matrixport’un 27 Ocak tarihli bir raporunda paylaşıldı ve bu raporda, bir dijital varlığın ABD’de mi yoksa Asya işlem saatlerinde mi iyi performans gösterdiğine bağlı olarak herhangi bir zamanda bireysel veya kurumsal yatırımcılar tarafından daha fazla tercih edilip edilmediğinin ayırt edilebileceği öne sürüldü.

Raporda, 24 saat işlem gören bir varlığın ABD işlem saatlerinde “iyi performans” göstermesi durumunda, ABD kurumlarının bu varlığı satın aldığını, Asya işlem saatlerinde büyüme gösteren bir varlığın ise Asyalı bireysel yatırımcıların bu varlığı satın aldığını gösterdiği belirtildi.

Raporda, Bitcoin‘in bu yıl %40 artış gösterdiği ve bu getirilerin %35’inin ABD işlem saatlerinde gerçekleştiği, yani ABD merkezli yatırımcılarla ilişkili “%85’lik bir katkı” olduğu ve ABD kurumlarının şu anda Bitcoin alıcısı olduğu belirtildi.

Thielen, önceki verilerin kurumların genellikle diğer kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce Bitcoin satın almaya başladığını gösterdiğini de sözlerine ekledi:

Eğer tarih herhangi bir yol göstericiyse, Bitcoin’e kıyasla katman 1 ve altcoinlerin daha iyi performans gösterdiğini görmeliyiz.

Olumlu Etkilenen Diğer Coin’ler

Raporda, Lido ve Aptos gibi diğer projelerle ilgili haberlerin token fiyatlarını olumlu etkilediği vurgulanırken, kripto rallisi ancak 12 Ocak’ta ABD enflasyon verileri açıklandıktan sonra başladı.

Ayrıca, Ethereum‘un ABD saatlerinde iyi performans gösterdiği ve bunun kripto para birimine “kurumsal akışları” gösterdiği, ancak Aptos’un günün her saatinde iyi performans gösterdiği belirtildi:

Aptos, ABD işlem saatlerinde ve Asya işlem saatlerinde güçlü getirilerin bir karışımını görüyor.

Rapor, kurumsal benimseme devam ettikçe bunun “Bitcoin için çok olumlu bir işaret olması gerektiği” belirtilerek sonlandırıldı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

MATIC %10 Artarken Polygon Günlük Aktif Adresler’de Ethereum’u Geçti

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatları ve Ethereum Tahmini: BTC ve ETH Beklentileri

İlgili Haberler