ABD Hükümeti Coinbase’e Büyük Miktarda Bitcoin (BTC) Aktardı

Bitcoin Haber

Kripto para biriminin blok zincirinden elde edilen verilere göre ABD hükümeti, amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin‘in ($BTC) önemli bir miktarını Nasdaq’ta listelenen kripto para birimi ticaret platformu Coinbase’e aktardı.

ABD’nin Hamlesi

Kripto para analiz firması PeckShield’e göre, şu anda feshedilmiş olan darknet pazarı Silk Road’a el konulmasıyla ilgili cüzdanlardan yaklaşık 1 milyar dolar değerinde 49.000 BTC hareket etmeye başladı. Hükümet Coinbase‘e 217 milyon $ değerinde 9.826 BTC gönderirken, 867 milyon $ değerinde 39.175 BTC daha dahili olarak kontrol edilen ve herhangi bir borsaya bağlı olmayan iki yeni adrese aktarıldı.

Silk Road 2011 yılında Ross Ulbrich tarafından oluşturuldu ve 2013 yılında kapatıldı. Ulbrich şu anda, devam eden bir suç girişiminde bulunmak, uyuşturucu dağıtmak ve bilgisayar korsanlığı yapmak için komplo kurmak gibi çeşitli suçlardan hüküm giydikten sonra ömür boyu hapis cezasını çekmektedir.

ABD hükümeti web sitesini çökerttikten sonra Silk Road ile bağlantılı 51.351 BTC’ye el koydu. Bitcoin‘in bu son transferi, hükümetin el konulan bu varlıklar için planları hakkında soru işaretleri yaratıyor. Ayrıca kolluk kuvvetlerinin kripto para birimine olan ilgisinin devam ettiğinin de altını çiziyor.

Silk Road ve BTC

Silk Road’da Bitcoin kullanımı, çevrimiçi pazarın tartışmalı bir yönüydü. Pek çok kişi bu kripto varlığın kolluk kuvvetlerinden kaçabilecek tamamen anonim transferlere olanak sağladığını düşünüyordu. Ancak Bitcoin’in blok zinciri işlemlerin adresler arasında takip edilmesine olanak tanıdığı için durum böyle değildi.

Hükümetin el koyduğu Bitcoin’i transfer etmesinin daha geniş kripto para piyasası üzerindeki etkisi görülecek. Bu yazının yazıldığı sırada BTC, daha geniş bir kripto para piyasası gerilemesinin ortasında, geçtiğimiz hafta %7’den fazla düştükten sonra 22.000 $’dan işlem görüyordu.

Geçen ay Coibnase, katman-2 Optimism tarafından kullanılan bir geliştirme kiti olan OP Stack üzerine inşa edilmiş, Ethereum için yeni bir katman 2 çözüm test ağı olan “Base” adlı yeni bir ürün ortaya çıkardı.

Base, çeşitli kripto şirketlerinin, startup’ların ve alanın önde gelen isimlerinin yeni ürünlerini duyurduğu, projeleri ve teknolojik yenilikleri desteklediği ve kripto ortamını tartıştığı ve Web3 üzerinde fikirlerini paylaştığı, topluluk tarafından yönetilen bir etkinlik olan ETHDenver sırasında duyuruldu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ripple: SEC Davası Gölgesinde Balina Hareketleri Dikkat Çekiyor!

Sonraki Haber

ETH ve Stablecoin’ler Emtia Mı? CFTC Başkanından Önemli Yorum! 

İlgili Haberler