ABD Hükümeti, Bitcoin Zenginleri Arasında

Bitcoin Haber

Amerika Birleşik Devletleri hükümeti, 2023 yılı başında birkaç bin Bitcoin satmasına rağmen, şu anda elinde 5 milyar dolardan fazla değere sahip 200.000’den fazla Bitcoin bulunduruyor. Bu durum, ABD hükümetini en büyük Bitcoin sahiplerinden biri yapıyor. Kripto firması 21.co, ABD hükümetinin 5,3 milyar dolar değerinde olduğu tahmin edilen 194.188 Bitcoin’e sahip olduğunu bildirdi.

ABD hükümetinin elindeki bu Bitcoin sayısına ulaşılması, üç büyük Bitcoin ele geçirme soruşturmasına dayanıyor. Kasım 2020’deki Silk Road soruşturması, Ocak 2022’deki Bitfinex Hack soruşturması ve Mart 2022’deki James Zhong soruşturmasında hükümet, büyük miktarda Bitcoin’e el koydu.

Hükümetin elinde bulunan Bitcoinler, Adalet Bakanlığı ve İç Gelir Servisi altında tutulan donanım cüzdanlarında çevrimdışı olarak saklanıyor. ABD hükümeti, 2022 yılında iki önemli soruşturmada bulunan Bitcoin varlıklarına el koyma emri verdi.

El konulan Bitcoinler, ABD Marshals Service tarafından bir mahkeme kararı sonrası devlete ait oluyor. ABD hükümeti, el koyduğu Bitcoin’leri zaman zaman mahkeme tasfiye kararlarına dayanarak açık artırma sistemi ile satıyor.

Son yıllarda ABD hükümeti, el konulan Bitcoin’leri halka açık müzayedeler aracılığıyla satmak için kripto borsalarına yöneliyor. Mart 2023’te gerçekleşen bir satışta, hükümet Coinbase üzerinden 9.118 Bitcoin sattı. Bu satış, kamuya açık bir dosyalama yoluyla doğrulandı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Tether, Suçla İlgili Faaliyetlerle Mücadelede Etkin Rol Alıyor

Sonraki Haber

Bitcoin Roketlendi: İlk Spot Bitcoin ETF Onayı Aldı

İlgili Haberler