ABD Hükümeti, 5 Milyar Dolarlık Bitcoin Servetiyle Kripto Para Milyarderi Oldu

Bitcoin Haber

The Wall Street Journal’ın son haberine göre, ABD hükümeti, 5 milyar dolar değerinde Bitcoin kontrol ediyor. Bu büyük kripto para serveti, siber suçları ve yasadışı çevrimiçi faaliyetleri engellemek için hükümetin yürüttüğü operasyonlar sonucunda elde edildi.

ABD hükümetinin kontrolündeki bu büyük Bitcoin miktarı, siber suç faaliyetleri ve darknet platformlarına yönelik bir dizi yüksek profilli operasyonun sonucudur. Bu operasyonlara Bitfinex hedefli hack saldırısı ve online uyuşturucu pazarı Silk Road’un kapatılmasını takip eden operasyonlar da dahildir.

Yasadışı faaliyetlerde bulunan bireyler ve kuruluşlara karşı açılan davalara ek olarak, ABD hükümetinin kontrolündeki Bitcoin miktarı arttırıldı. ABD hükümetinin Bitcoin serveti, sadece bilinen operasyonlarla değil, başka birçok operasyonla da artırıldı.

Haberlere göre, şu anda 5 milyar dolar değerinde Bitcoin, ABD hükümetinin kontrolü altında. ABD hükümetinin en yakın rakibi olan MicroStrategy’nin elinde bulunan Bitcoin miktarı ise 4.26 milyar dolar değerinde.

Yasadışı kaynaklardan elde edilen Bitcoin’lere operasyonlarla el konulmasının ardından, titiz bir yasal süreç başlıyor ve bu süreç tamamlandıktan sonra el konulan Bitcoin’lerin tasfiye sorumluluğu ABD Marshals Service’e geçiyor. Bitcoin’ler genellikle açık artırmalarla satılıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance, 25. BNB Yakımını Tamamladı: 2.13 Milyon Adet BNB Dolaşımdan Çıkarıldı

Sonraki Haber

Chainlink, Kurumsal İlgi ve RWA Trendi ile Kripto Para Yatırımlarında Öne Çıkıyor

İlgili Haberler