ABD Enflasyon Verileri Bitcoin Volatilitesini Artırdı

Bitcoin Haber

ABD’nin Ağustos ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE)’nin %3,7 artışla tahminlerin %0,1 üzerinde gerçekleştiği belirtildi. Bu durum, Bitcoin‘in 13 Eylül’de ani bir volatilite yaşamasına neden oldu. Enflasyon artışında özellikle benzin fiyatlarının yükselmesinin büyük rol oynadığı vurgulandı. Kripto piyasası katılımcıları, yüksek enflasyonun ekonomi politikalarını sıkılaştırıp sıkılaştırmayacağı konusunda endişeli oldukları belirtildi.

Öte yandan, TradingView’den alınan verilere göre, Ağustos TÜFE’si tahminlerin üzerinde bir artış gösterdi. Bu durum, Bitcoin fiyat hareketinin 26.000 dolar işaretinin yeni bir kaybını tehdit ettiği belirtildi.

Kripto piyasası katılımcıları, yüksek TÜFE açıklamasının piyasayı baskı altına alacağını ve ekonomi politikalarının gelecekte ne kadar kısıtlayıcı olabileceği konusunda uyarıda bulundular. Ayrıca, Ağustos ayında TÜFE’nin Temmuz ayında yıllık bazda %3,2 olan rakamını %3,6 ile aşacağı tahmin edildi.

Popüler yatırımcı CrypNuevo, benzin fiyatlarının hızlı artışı nedeniyle bir sonraki TÜFE’nin +%4 olabileceğini ve enflasyonun büyük bir sorun olmaya devam ettiğini belirtti.

Son olarak, Bitcoin likiditesinin 25.000 dolar ve altına yapıştığı belirtildi. On-chain veri izleme kaynağı Material Indicators’ın kurucu ortağı Keith Alan, BTC fiyat ivmesinin devam edeceği konusunda iyimser olduğunu ifade etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BNB Chain’den Büyük Adım: opBNB’nin Halka Açık Ana Ağ Lansmanı Gerçekleşti

Sonraki Haber

SEC, Stoner Cats NFT’lerini Hedef Alan İkinci Kripto Para Davasını Açıyor

İlgili Haberler