ABD Ekonomisinin Gücü ve Kripto Para Üzerindeki Etkileri

Bitcoin Haber

Ekonomist Nouriel Roubini, ABD ekonomisinin sıkı para politikalarına rağmen güçlü olduğunu söyledi. Roubini, son dönemdeki faiz artırımlarının Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasalarını etkilediğini belirtti. Roubini, Bloomberg’e verdiği röportajda, diğer büyük ekonomiler küçülürken ABD’nin ilerlemeye devam ettiğini ifade etti.

Roubini, parasal sıkılaştırmanın miktarı göz önüne alındığında, bazı ekonomilerin dirençli olması şaşırtıcıydı. En dayanıklı ekonomi olarak ABD’yi, Euro Bölgesi’nin resesyona doğru gittiğini ve Çin’in yapısal bir sorun olduğunu belirtti. ABD ekonomisinin güçlenmesinin, Fed’i faiz oranlarını artırmaya devam etmeye yönlendireceğini söyledi.

Roubini, ABD’de Fed’in faiz artırımına rağmen ekonominin büyüdüğünü, bu durumun Fed için kötü bir haber olduğunu çünkü işinin bitmediğini ima ettiğini belirtti. Fed’in fonlama oranının %5 yerine %6 seviyesine çıkabileceğini ve bu durumun ekonomik durgunluğa neden olabileceğini söyledi.

Roubini, Federal Rezerv’in faiz artırım kararlarının kripto para piyasalarına olan etkisinin karmaşık ve öngörülemeyebileceğini belirtti. Fakat genel olarak daha yüksek faiz oranlarının, kripto paraların cazibesini azaltabileceğini söyledi. Yatırımcıların ve kripto para piyasası katılımcılarının, Fed’in politika kararlarını dikkatle takip etmeleri gerektiğini belirtti.

Son olarak, Federal Rezerv’in faiz oranlarını nasıl yönlendireceği ve kripto paralara etkisinin, gelecekte dikkatle takip edilmesi gereken önemli bir konu olduğunu söyledi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ABD Merkezli Yatırımcılar Bitcoin Fiyatındaki Yükselişi Tetikleyebilir

Sonraki Haber

Kripto Para Borsalarında Likidite Konusunda Kritik Rapor!

İlgili Haberler