ABD CFTC, Üç DeFi Firmasına Yaptırım Uyguladı

Bitcoin Haber

ABD Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), kripto varlık türevlerinin yasadışı ticaretiyle alakalı Opyn Inc., ZeroEx Inc. ve Deridex Inc. isimli üç merkezi olmayan finans (DeFi) firmasına ceza verdi. Bu firmaların, ABD müşterilerine platforma kaydolmadan dijital varlık türevleri ticareti yapma imkanı verdikleri ve ajans kurallarını ihlal ettikleri gerekçesiyle sırasıyla 250.000 dolar, 200.000 dolar ve 100.000 dolar ceza verildi.

Bu durum, CFTC’nin kripto sektörüne yönelik bir dizi eylem başlatmasının sonucu. İlk olarak, zamana dayalı bir kripto pilot programı önerildi, ayrıca piyasa tarihindeki en büyük Bitcoin forex dolandırıcılığı da çözüme kavuşturuldu.

ABD hükümeti, DeFi olarak adlandırılan merkezi olmayan finans konusundaki incelemelerini yoğunlaştırıyor. Bu platformlar, kullanıcıların aracılara ihtiyaç duymadan kripto varlık ticareti, borç alma ve borç verme işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlıyor.

CFTC’nin, Ooki DAO adlı merkezi olmayan özerk bir kuruluşa karşı da bir galibiyeti bulunuyor. DAO’nun yasadışı bir ticaret platformu işlettiği ve diğer ajans kurallarını da ihlal ettiği iddia ediliyordu. Bu durumda, federal bir yargıç DAO’nun kapatılmasına ve 600.000 doların üzerinde bir ceza ödemesine karar verdi.

Ancak, CFTC’nin tüm üyeleri ajansın bu kararını kabul etmedi. Cumhuriyetçi Komisyon Üyesi Summer Mersinger, CFTC’nin öncelikle uygulama yerine Defi için net kurallar sunmaya odaklanması gerektiğini ifade etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance, REI Network ve MobileCoin’in Ağ Yükseltmelerini ve Hard Fork’larını Destekleyecek

Sonraki Haber

Bitcoin’deki Beklenmedik Yükseliş Sonrası Yatırımcılar Dikkatli Olmalı: Değer Hızla Artıyor!

İlgili Haberler