500 Milyon Dolarlık Tasfiye Ufukta! Ethereum Düşmemeli!

Fatih Uçar

Dünyanın en büyük altcoini olan Ethereum, PoS mekanizmasına geçiş öncesi sallantıda görünüyor. Merge diye ifade edilen geçiş aslında iki ağın birleşmesini ifade ediyor. Geçmişte birçok kez ertelendi ve son yapılan başarılı testten sonra da yeni tarih verildi. Ethereum zor günler geçiriyor ve bunun tek sebebi ertelenen birleşme değil.

Ethereum (ETH)

Ethereum çekirdek geliştiricisi Tim Beiko geçtiğimiz günlerde, hisse kanıtı (PoS) birleşmesinin Ağustos ve Kasım ayları arasında gerçekleşeceğini belirtti. Bu duyuru, Ağustos ayında Ethereum 2.0 Merge’nin tamamlanmasını umut eden Ethereum meraklıları için daha fazla kötü haberin ardından geliyor. Coinbase verileri, Ethereum’un yazı hazırlandığı sırada 1.519 dolarda olduğunu gösteriyor. Aslında, ETH tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.891 doların oldukça altında bulunuyor.

Blockchair’e göre, 1 Mayıs ile 31 Mayıs arasında tam olarak 1.228.131 Ethereum işlemi başarısız oldu. Ayrıca, eğilim yazının yazıldığı sırada devam ediyor gibiydi. Ergo, Ethereum’un işlem hacimleri de mevcut durum göz önüne alındığında önemli ölçüde düştü. 5 Haziran’da haftanın başına doğru 1,22 milyon ETH’ye kadar düştü. İşlem seviyesindeki bu düşüş 2020 ortasındaki rakamlara geri çekildiğini gösteriyor.

Ethereum (ETH) Güncel Veriler

Çoğu kripto para piyasası katılımcısı düşüş günleriyle mücadele etmeye devam ederken, piyasa değerine göre ikinci en büyük varlığın holderları rekor düşük karlarla karşı karşıya. Gerçekten de, Ethereum adreslerinin kârdaki yüzdesi, aylık bazda dibi gördü. Ayrıca, Glassnode uzun vadeli yatırımcıların kayıplarına dikkat çeken bir grafikte paylaştı.

Ethereum için bir başka ÖNEMLİ endişe şu anda benzeri görülmemiş tasfiyedir. Fiyat düştüğü için bir günde yaklaşık 230 milyon dolar değerinde ETH tasfiye edildi. Parsec finansmanına göre, ETH yaklaşık 1.150 dolara düştüğünde, yaklaşık 500 milyon dolarlık zincir üstü teminat tasfiye ile karşı karşıya kalacak. Ek olarak, Curve stETH/ETH havuzlarında Perşembe gününden bugüne sorun var. Havuzda ETH %24,11 ve stETH %75,89 bulunuyor. LUNA’ya benzer şekilde aynı karanlık eller yapıyı bozarak bu kaostan para kazanmayı planlıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Terra UST Kurucusundan Açıklama! LUNA Alınır Mı?

Sonraki Haber

Kriptolarda Kan Gölü: Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum!

İlgili Haberler