5 Milyar Doların Üzerinde SHIB Bulunduran Cüzdan Harekete Geçti

İlayda Peker

Geçen hafta dikkatleri üzerine çeken ve 5 milyar doların üzerinde Shiba Inu (SHIB)  tutan bilinmeyen bir cüzdan, token’ları diğer cüzdanlara taşımaya başlamış gibi görünüyor.

SHIB’ler Taşınıyor

Etherscan’dan alınan verilere göre geçen hafta, Ağustos ayında yapılan 8000 dolarlık bir yatırımdan %1.000.000’un üzerinde getiri elde eden cüzdanın toplam bakiyesi Salı akşamı 5,7 milyar dolara ulaştı. Ayrıca elde edilen bilgilere göre bu cüzdan sahibi varlıklarının %60’ını dört anonim cüzdana taşıdı. Yazının yayına hazırlandığı sırada ise orijinal cüzdanda kalan SHIB, 1,995.689.204 dolar değerindeydi.

Bu son hamle, geçen yıl Ağustos ayında token’ları ilk satın aldığından bu yana herhangi bir aktivite olmadığı göz önüne alındığında, cüzdan sahibinin anahtarını unutmuş veya kaybetmiş olabileceği yönündeki spekülasyonları da beraberinde getirdi. Ancak görünüşe göre böyle bir durum söz konusu değil.

Twitter’da bir kullanıcı bu noktada, “Herkesin 8 bin doları 5 milyara çeviren kişinin cüzdanına erişimini gerçekten kaybedip kaybetmediğini merak ettiğini hatırlıyor musunuz?” sorusunu sordu.

Bu Cüzdan Bir Tehdit Mi?

Her ne kadar SHIB arzı oldukça yüksek olsa da SHIB topluluğunun bir bölümü sadece bir kişinin bu kadar fazla miktarda arza sahip olmasının doğru olmadığını düşünüyor. Çünkü bu kişi piyasadaki tüm arzın yaklaşık olarak %20’sine sahip ve satış yapması büyük bir düşüşü tetikleyebilir.

Piyasanın popüler analistlerinden olan Jacob Oracle’a göre eğer bu kişi elindeki tüm Shiba Inu’yu satarsa SHIB fiyatı %99.99 oranında düşebilir ve bu da fiyatı sıfıra indirebilir. Uzman isimler ise SHIB fiyatındaki kazançları devam ettirmenin tek yolunun staking olduğunu ifade ediyor.

SHIB Fiyatı

Shiba Inu fiyatı geçtiğimiz ay ciddi bir yükselişe tanıklık ettikten sonra 28 Ekim’de 0,000088 dolar ile rekor kırdı. Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,000065 dolardan işlem gören Shiba Inu, son 24 saat içinde yaklaşık olarak yüzde 7 geri çekildi.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Singapur Kripto Paraları Yasaklayacak Mı? Ülkenin Kripto Paralara Bakışı!

Sonraki Haber

Oscar Ödüllü Yönetmen, Efsane Yapım Pulp Fiction’dan Kesitleri NFT Formatında Sunacak

İlgili Haberler