3AC Kurucu Ortağı İle İlgili Yeni Gelişmeler

Bitcoin Haber

3AC adlı iflas etmiş kripto hedge fonunun kurucu ortağı Kyle Davies, Ocak ayında kendisine yöneltilen zorunlu tanık ifadesine cevap vermek veya mahkemede hakaret suçuyla karşı karşıya kalmak riskini taşıyor.

Kyle Davies Suçlaması

5 Ocak’ta New York iflas mahkemesi onayıyla Davies’e Twitter üzerinden gönderilen zorunlu tanık ifadesi, 14 gün içinde 3AC’nin likidatörlerine tohum ifadeleri ve özel anahtarlar gibi belgeleri sağlaması ve şirket ile ilgili diğer iletişim ve dokümanları içermektedir.

Davies’ten haber alınamaması üzerine, ABD İflas Hakimi Martin Glenn, 3AC likidatörlerinin iddialarını tartışmak için ortaya çıkabileceği ya da şimdiye kadar yaptığı gibi ortaya çıkmayı reddedebileceğini ve dürüst olmak gerekirse şansını deneyebileceğini belirterek, zorunlu tanık ifadesini sağlama talebini kabul etti.

Zorunlu tanık ifadesi sağlama talebi, bir tarafın mahkemeye sunduğu bir yasal taleptir ve mahkeme, bu talep üzerine, bir tarafın kanıt sağlaması için diğer tarafı zorlayabilir.

Sivil davalar sırasında mahkeme emrine uymayan kişilere genellikle para cezası verilir, ancak hapis cezası da verilebilir. Sivil suçun amacı, uyumu sağlamaktır, bu nedenle cezaların ciddiyeti, emrin yerine getirilinceye kadar artabilir.

Kyle Davies ve diğer 3AC kurucu ortağı Su Zhu‘nun şu anki yerleri bilinmiyor.

Davies’in en son 23 Mart’ta attığı tweet, kendisini Bali’de gösteren bir fotoğraf gibi görünüyor. Ancak aynı gün önce attığı bir tweet, kendisinin Su Zhu ve başka bir kişiyle Bahreyn’de olduğunu gösteriyor.

Su Zhu Nerede?

Aynı gün Su Zhu da arka planda tanınabilir bir anıtın olduğu bir tweet paylaştı, bu da onun Dubai’de olabileceğini veya yakın zamanda orada bulunmuş olabileceğini gösteriyor.

3AC’nin likidatörleri için avukatlık yapanlara göre, Davies 3AC’ye olan görevlerini görmezden gelmeyi tercih etti.

Bu arada, 3AC’den ikili, talep edilen kripto şirketi iflas davalarında taleplerin alınıp satılabileceği bir pazar yaratmayı amaçlayan CoinFLEX ile bir araya gelerek OPNX’ı başlattı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

SEC Coinbase’e ‘Wells Bildirimi’ Verdi; Coinbase Reddetti

Sonraki Haber

ADA: Cardano’da Şimdiye Kadar 8 Milyondan Fazla Yerli Varlık Üretildi

İlgili Haberler