Su Zhu, DCG ve FTX’in LUNA ve stETH’e Saldırmak İçin Komplo Kurduğunu İddia Ediyor

İlayda Peker

Three Arrows Capital kurucu ortağı Su Zhu Twitter’da DCG ve FTX’in LUNA ve stETH’e saldırmak için komplo kurduğunu iddia etti. Onları yanlış yönlendirme yapmakla suçladı.

İflas eden Three Arrows Capital hedge fonunun kurucu ortaklarından Su Zhu, Terra’nın çöküşü üzerine Twitter’da bir tirat başlattı. Zhu, Digital Currency Group ve FTX‘i Terra’nın LUNA tokenine ve stETH’e saldırmak için birlikte çalışmakla suçladı. İkinci olay 3AC’nin iflas etmesine yol açtı.

Su Zhu’nun İddiaları

Zhu, 3 Ocak’ta Twitter’da DCG’nin FTX ile “Luna ve stETH’e saldırmak için komplo kurduğunu” ve bunu yaparken de epey para kazandığını yazdı. Ayrıca DCG ve FTX’i yanlış yönlendirme yapmak ve hedge fona saldırmak için çeşitli yöntemler kullanmakla suçladı. Esasen, DCG ve FTX’in 3AC’nin çöküşünü, piyasanın yükseleceğini umarak iflas halindeyken daha fazla mevduat almak için kullandığını iddia etti.

Zhu ayrıca yazıda kısaca stETH depeg’e de atıfta bulundu. Bu olayda Lido tarafından teklif edilen token ETH’nin fiyatının altında işlem görmüş ve bu da basamaklı etkilerle ilgili endişelere yol açmıştı.

Winklevoss’un DCG Kurucusu İçin Sert Sözleri

DCG ve kurucusu Barry Silbert başka nedenlerle de tartışma yaratıyor. Gemini’nin kurucu ortağı Cameron Winklevoss, Silbert’e açık bir mektup yazarak onu kötü taktikler uygulamakla eleştirdi. Borsa, DCG ve ana şirketi Genesis, kullanıcı fonlarının iadesi konusunda bir çözüm için çalışıyor.

Winklevoss, DCG’nin “kötü niyetli oyalama taktikleri uyguladığını” söyledi. Ayrıca Silbert’in “önemli kilometre taşları içeren bir zaman çizelgesini kabul etmeyi” reddettiğini de belirtti.

Üç Gemini kullanıcısı da Genesis ve DCG’ye karşı toplu dava tahkimi talebinde bulundu. Bu, Genesis’in para çekme işlemlerini dondurmasının ardından Gemini’nin Earn programını durdurmasına yanıt olarak yapıldı.

Silbert mektuba yanıt vererek kaçırılan ödemeleri reddetti. Açıkça “DCG’nin Genesis’ten 1.675 milyar dolar borç almadığını” belirtiyor. Ayrıca DCG’nin 29 Aralık’ta bir teklifte bulunduğunu ve herhangi bir yanıt almadığını iddia etti.

Three Arrows Capital Destanı Devam Ediyor

Geçtiğimiz birkaç ay içinde 3AC destanında birkaç güncelleme oldu. Bir iflas hakimi, aralarında kurucu ortaklar Su Zhu ve Kyle Davies’in de bulunduğu yönetim kadrosunu kapsayan bir mahkeme celbini onayladı. Bu arada, tasfiye memurları bir süper yat için 30 milyon dolarlık bir talepte bulundu.

Tasfiye memurları kurucuların soruşturmada işbirliği yapmadıklarını söylediler. Bu da alacaklılara tazminat ödenmesini zorlaştırıyor. İki kurucunun kurtarma çabalarını baltaladığını söylediler.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple CTO’su XRP’ye Saldırdığı İçin Craig Wright’a Tepki Gösterdi!

Sonraki Haber

Ripple Momentumu Yükselirken XRP Kripto Kazançlarına Öncülük Ediyor

İlgili Haberler