27 Milyon Dolarlık Ripple (XRP) Transferi Yapıldı!

İlayda Peker

Bugünün erken saatlerinde popüler bir kripto izleme hizmeti olan Whale Alert, devasa bir XRP işlemi tespit etti. Yapılan açıklamalara göre bu işlemin değeri neredeyse 100 milyon XRP.

27 Milyon Dolarlık İşlem

Ortaya çıkan bilgilere göre, anonim bir kripto balinası, 99,9 milyon XRP’yi ABD’deki en büyük borsa Coinbase’e aktardı. Bu da mevcut fiyatlarla yaklaşık olarak 27 milyon dolarlık işlem gerçekleştiğini gösteriyor.

Ancak analitik sitesi Bithomp tarafından sağlanan veriler, bunun Coinbase cüzdanları arasında yapılan dahili bir işlem olduğunu ortaya koyuyor. 30 Aralık 2020’de Coinbase’e Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yasadışı XRP satışlarına izin verdiği ve bu satışlardan alım satım komisyonu ücreti talep ettiği için dava açıldığı bildirilmişti.

Bundan önce de SEC, XRP‘yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak sattığı için Ripple‘ın kendisine ve iki yüksek profilli yöneticisi CEO Brad Garlinghouse ve eski CEO ve kurucu ortağı Chris Larsen’e karşı resmi bir şikayette bulunmuştu. Ripple’ın kendi çıkarlarını ve mahkemedeki iki CEO’sunun çıkarlarını korumak için 21 avukat tuttuğu biliniyor.

RippleNet 2,4 Milyar Dolarlık İşlem Kaydetti

Daha önce ortaya çıkan bilgilere göre, Ripple‘ın hızlı ve düşük maliyetli para transferleri için ODL çözümü olan RippleNet  2020’de 2,4 milyar dolar değerinde kripto işlemi bildirdi. Finans kurumları tarafından ODL aracılığıyla yapılan XRP transferlerinin toplamı ise üç milyon doları buluyor.

Bunlara ek olarak RippleNet’ten Asheesh Birla‘ya göre ODL şu anda Asya-Pasifik bölgesindeki çok büyük bir talebi karşılıyor. Birla, Orta Doğu ile Kuzey Afrika ve Hindistan arasındaki iki ODL koridorunun 2021’de oldukça aktif kalmasını bekliyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kıdemli Yönetici: “Bitcoin’i, Bitcoin Olmaktan Çıkarırsak Yasalara Uygun Hale Gelir”

Sonraki Haber

Kripto Para Borsaları Büyüyor: Gemini’den Singapur Adımı

İlgili Haberler