2,2 Milyon Dolarlık NFT Çalındı, OpenSea NFT’leri Dondurdu!

İlayda Peker

Elde edilen son bilgilere göre dün Todd Kramer’in, sıcak cüzdanındaki NFT koleksiyonu çalındı. Bunun üzerine OpenSea yaklaşık olarak 2,2 milyon değerinde varlığı dondurdu.

OpenSea 16 NFT’yi Dondurdu

NFT pazaryeri OpenSea, New York’ta sanat galerisi sahibi olan Kramer’in NFT’lerinin çalındığını bildirmesinden hemen sonra  16 Bored Ape ve Mutant Ape NFT’sini dondurdu. Yapılan açıklamalara göre toplamda 1 Clonex, 7 Mutant Ape Yacht Club ve 8 Bored Ape Yacht Club NFT’si çalındı. OpenSea’nin hızlı hamlesi sayesinde ise şu anda bu NFT’ler alınıp satılamıyor.

New York’taki Ross+Kramer Sanat Galerisi ile bağlantılı olan toddkramer.eth hesabı, sıcak cüzdanından çalınan 16 NFT’yi detaylandırdığı ve OpenSea ve NFT topluluğundan yardım istediği bir Twitter gönderisi ile durumu açıkladı. Bunun üzerine OpenSea çalınan NFT’leri hemen dondurdu.

Topluluk Neden Tepki Gösterdi?

NFT’lerin alım satımının dondurulması bazı yatırımcıların tepki göstermesine sebep oldu. Çünkü yatırımcılar bu durumun kripto para ekosistemi ve NFT’lerin merkezsizliğine müdahale olduğunu düşünüyor. Yapılan yorumlarda NFT’lerin dondurulmasının üçüncü taraf müdahalesi olduğu ifade edildi ve aslında yapılmaması gerektiği dile getirildi.

Ünlü yazılım mühendisi Grady Booch ise bu durumda bir merkezsizlik eksikliği oluştuğunu dile getirdi.

Öte yandan Kramer, kötü amaçla gönderilen bir bağlantıya tıkladıktan sonra sıcak cüzdanına erişim sağlayan bir kimlik avı dolandırıcılığı yoluyla koleksiyonunu kaybettiğini tweetledi. Ancak kötü yorumların ardından Kramer bu gönderiyi sildi ve kripto para ekosisteminin kaba olduğu yorumunu yaptı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin’de Kısa Vadeli Dönüş Sinyali: BTC Fiyatı Yükselişe Geçecek Mi?

Sonraki Haber

Lider Bitcoin 2021 Yılının Son Gününde Yukarı Sıçradı: BTC Neden Yükseldi?

İlgili Haberler