2025’te Bitcoin’de Büyük Fiyat Kırılımı Bekleniyor

Bitcoin Haber

Tecrübeli kripto para analisti Dave The Wave, Bitcoin’in 2025 yılında büyük bir fiyat kırılımı yapacağı yönünde tahminde bulundu. Analist, Bitcoin’de 300 bin dolar ve hatta 300 bin doları aşan bir yükseliş bekliyor. Dave The Wave, Bitcoin’in blok ödülü yarılanmalarının piyasa olgunlaştıkça muhtemelen daha az önemli hale gelmesini, ancak yine de fiyat için ara uyarıcı olarak hareket etmeye devam etmesini bekliyor.

Analist, en büyük kripto paranın fiyatının tarihsel olarak aylık zirve kapanışının Logaritmik Büyüme Eğrisi (LGC) alt bandıyla kesiştiği zaman yükseldiğine dikkat çekti. Bitcoin’in fiyatının 2024’te bir önceki zirvesine (69 bin dolar civarı) tırmanması ve ardından 2025’te büyük bir kırılma yapması bekleniyor.

LGC, Bitcoin gibi üstel büyüme gösteren varlıklarda uzun vadeli fiyat eğilimlerini saptamak ve anlamlandırmak için yatırımcılar tarafından sıklıkla kullanılan bir model. Geçmişte Bitcoin için önemli fiyat olaylarını tahmin etmede tutarlı görünüm sunmuş ve Dave The Wave’in tahminine güvenilirlik katıyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Grayscale Investments’ın yaptığı Bitcoin ETF başvurusunu engelleme kararını bozmasının ardından görülen ilk hype hızla azaldı. Özellikle sürekli Bitcoin takaslarına olan açık ilginin durgun kalması nedeniyle, spot Bitcoin ETF’leri ana akım yatırımcılar için kripto para piyasasına açılan bir kapı olarak görülürken, ilgiyi sürdüremedi.

Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte yüzde 0,86 düşüşle 25 bin 681 dolardan işlem görüyor. En büyük kripto paranın aynı zaman dilimindeki işlem hacmi yaklaşık 6 milyar dolar seviyesinde seyrederken, piyasa değeri 500 milyar doların hemen üzerinde bulunuyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Analisti DonAlt, Bitcoin Piyasasındaki Potansiyel Senaryoyu Ortaya Koydu

Sonraki Haber

SHIB Kripto Para Biriminin Değer Kayıpları Hızlanıyor: Son Ayda %20’ye Yaklaşan Düşüş

İlgili Haberler