2023’te Genesis İflas Ederken Kripto Para Dünyası Sallanıyor!

Bitcoin Haber

2023 yılında kripto para dünyasının en büyük borç vereni Genesis’in iflas ettiği ve bu durumun ana şirket DCG’yi iflas riskiyle karşı karşıya bıraktığı belirtiliyor. Genesis’in iflasının ardından DCG ve Digital Currency Group International (DCGI) aleyhine 600 milyon dolarlık alacak talebiyle dava açıldı.
Dava başvurusuna göre, DCG’nin 2022 yılında Genesis’ten dört farklı kredide toplam 500 milyon dolar borç aldığı ve DCGI’nin ise 2019 yılında 18.697,7 BTC borç aldığı iddia ediliyor. DCG ve Genesis, 2022 kredilerinin vade tarihlerinin 9 veya 10 Mayıs 2023 olduğu ana kredi anlaşmalarını 2021 yılında imzaladılar.
DCGI’nin de 2019 yılında Genesis ile benzer bir ana kredi anlaşması imzaladığı ve bu anlaşmanın 2023’e kadar uzatıldığı biliniyor. DCG’nin bir alt şirketi olan CoinDesk, ödeme yapamazsa DCG’nin iflas etme riskinin bulunduğunu duyurdu.
DCG’nin birçok milyar dolarlık kripto para markasının çatı şirketi olması nedeniyle, şirketin iflası durumunda bu durumun FTX çöküşünden daha büyük sonuçlar doğurabileceği düşünülüyor. Bu durum, kripto para dünyasında büyük bir sarsıntıya neden olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Zayıf Hisseler, Kripto Paraları Etkileyebilir: Bitcoin ve Altcoinlerde Düşüş Uyarısı

Sonraki Haber

Bitcoin ETF’lerinde Düşen Varlık Miktarı ve Fiyat İlişkisi

İlgili Haberler