2023 Yılında Bu Altcoin’e Yatırım Yapmak Mantıklı Mı?

İlayda Peker

2023 yılının Polkadot (DOT) için çok büyük olacağı söyleniyor çünkü dikkat edilmesi gereken kripto para birimlerinden biri. Birçok kripto uzmanı Polkadot konusunda çok iyimser ve yatırımcıların kripto parayı takip etmeleri gerektiğini çünkü gelişmelerinin o yıl için büyük olacağını söylüyorlar.

DOT Yorumları

DOT ile iligli yapılan yorumlarda şu 3 madde dikkat çekiyor:

  • DOT düşüş eğilimi gösteriyor ancak önümüzdeki günlerde bir boğa koşusuna dönebilir
  • Polkadot’un 2023 yılı için yatırım portföyüne cazip bir katkı sağlayacağı söyleniyor
  • DOT fiyatı %1.43 düştü

DOTyazının hazırlandığı an itibariyle iyi performans göstermese de, kripto uzmanları bunun satın almak için en iyi zaman olduğuna inanıyor. Coin, gelecek yıl için en iyi güvenlik ağlarından ve en iyi seçeneklerden biri olarak kabul ediliyor.

CoinMarketCap’e göre, DOT fiyatı bu yazının hazırlandığı an itibariyle %1,43 oranında düştü ve 4,28 dolardan işlem görüyor. Ve birçok kripto uzmanı, bu fiyatın daha fazla yatırımcıları fiyatlar hala düşükken satın almaya ikna etmesi gerektiğini düşünüyor çünkü gelecek yıl yükselebileceği iddia ediliyor.

Polkadot: En Likit Varlıklardan Biri

Polkadot değer kaybetmiş olsa da, yatırımcıların ilgisini çekme açısından hala en yüksek puan alan kripto. Diğer kriptolarla karşılaştırıldığında, hedge fon portföylerinde yer alan popüler likit varlıklardan biri olmasıyla da öne çıkıyor.

Polkadot’a yönelik artan bir talep var ve 2023’te en fazla yükselme potansiyeline sahip olduğu söyleniyor. Aslında, şu anda olduğu gibi, birçok üst düzey yatırım şirketi ve hatta hedge fonları yatırımlarının çoğunu Polkadot sepetine koyuyor.

DOT Boğa Koşusunu Başlatabilir

Polkadot son 24 saat içinde 4,20$’a kadar düştüğü için düşüş eğilimi gösteriyor. Bu geri çekilme geçmişte yatırımcıları cezbetmişti ve şimdi de onları çekebilir.

Öte yandan, DOT’un teknik göstergeleri bir miktar yükseliş hareketine işaret ediyor ve hacmi 25 Aralık’ta kaydedildiği gibi yeni bir düşük seviyeye ulaştı. Yine de, şimdi yavaş yavaş düşüşten kurtuluyor.

DOT’un piyasa değeri, ayıların Aralık ayı için hala piyasaya hakim olduğunu gösteriyor, ancak piyasa değerinde bir gecede 100 milyon dolarlık bir artış var ve bu da bir birikim gibi görünüyor. Dahası, özellikle yatırımcılar için endişe verici olabilecek geliştirme faaliyetlerinin de düştüğü görülüyor.

Bu arada, Traders of Crypto tarafından yapılan yeni bir analize göre Polkadot, Cardano ve Algorand ile birlikte en çevre dostu kripto para birimleri arasında yer alıyor. Polkadot, yıllık 50 ton karbon emisyonu ile dördüncü en çevre dostu dijital para olarak yer alıyor.


Total
24
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

FTX Japonya Müşteri İadelerine Şubat 2023’te Başlayacak

Sonraki Haber

Dogecoin (DOGE) Fiyat Geçmişi: DOGE Nereden Başladı?

İlgili Haberler