Polkadot’ta Son Durum: DOT Fiyat Beklentileri

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyat artışı ile birlikte altcoin’lerde de yukarı yönlü hamleler görüyoruz. Yükselişe ayak uyduran altcoin’lerden piyasanın popüler altcoin’lerinden olan Polkadot (DOT) fiyatına bir göz atalım.

Polkadot Fiyatı

Elde edilen bilgilere göre Polkadot (DOT) benimsenmesinde bir artış yaşanıyor ve bu da fiyatlara yansıyor. Örneğin; kripto varlık yönetimi firması Grayscale, Ethereum’un rakibi Polkadot da dahil olmak üzere yeni Akıllı Sözleşme platform fonunun lansmanını duyurdu. Böylece DOT fiyatında yukarı yönlü hamleler oluştu. DOT yazının kaleme alındığı an itibari ile 22 dolar üzerinde işlem görüyor.

Elde edilen bilgilere göre Grayscale, Cardano, Solana ve Avalanche gibi diğer Ethereum rakiplerinin yanı sıra, hisse başına fon bileşeninin %15’ini Polkadot’a yatırdı. Grayscale’in yatırımı, Polkadot’un benimsenmesi için bir yükseliş eğilimi tetiklemiş gibi görünüyor.

İlginç bir şekilde, Polkadot ekosistemindeki projeler ve dApp’ler, 250 milyon dolarlık bir fon aracılığıyla da bir destek aldı. Dokuz Polkadot parachain ekibi, blockchain ağındaki erken aşama projeleri teşvik etmek için ekosistem fonunu tanıttı.

DOT Fiyat Beklentileri

Tarihsel olarak, artan sayıda yatırımcı ve Polkadot’un daha yüksek kullanımı, altcoin fiyatını olumlu yönde etkiledi. Destekçiler, varlık yönetimi devinin DOT ağındaki dApp geliştirme desteğinin yanı sıra hisse başına fon bileşeninin %15’ini kullanarak Polkadot’u satın alma girişiminin, altcoinin devam eden yükseliş trendini körükleyebileceğine inanıyor.

Öte yandan analistler, Polkadot fiyat trendini değerlendirdi ve yükselen bir üçgen oluşumu olduğunu ifade etti. Tipik olarak bir kırılma, Polkadot fiyatında böyle bir modelin oluşumunu takip edebilir.

Analistlere göre DOT’un 20 dolar üzerinde kalması yukarı yönlü fiyat hamleleri için olumlu olacak. Ancak 20 doların kaybedilmesi halinde 18 doların ilk destek olarak işlem görebileceği anlamına gelebilir.Total
19
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

CryptoQuest, METAD Token Satışını Duyurdu

Sonraki Haber

Rock’n’Verse Önemli Etkinliklerin Olduğu Haftayı Geride Bıraktı

İlgili Haberler