2023 Bitcoin Fiyat Analizi: Yıl Sonuna Kadar 50.000 Dolar Beklentisi

Bitcoin Haber

2023 yılında kripto para piyasalarında önemli gelişmeler yaşandı. Bankacılık krizi ve Amerika Birleşik Devletler’indeki Bitcoin borsa yatırım fonu onayı, piyasada heyecan yarattı. Bu süreçte Bitcoin fiyatı %70 artış gösterdi. Bitcoin analisti Stockmoney Lizards, Bitcoin fiyatının 2020’deki hareketlerine benzer bir trend izleyebileceğini belirtti. Analist, Bitcoin fiyatının yıl sonuna kadar 45.000 ile 50.000 dolar arasında yükselebileceğini öngördü.

Bununla birlikte, ABD Merkez Bankası’nın faiz kararları, Bitcoin gibi riskli yatırım varlıkları için olumsuz bir ortam yaratıyor. Federal Rezerv’in bilançosunun zirveye ulaştığı Nisan 2022’den bu yana Bitcoin fiyatı %40 düştü.

Merkezi Birleşik Krallık’ta bulunan finansal hizmetler şirketi Standard Chartered’a göre Bitcoin’in fiyatı yıl sonuna kadar 50.000 dolara ulaşacak. Şirketin küresel araştırma müdürü ve baş stratejisti Geoff Kendrick, madencilerin artan karlılığının Bitcoin satma ihtiyaçlarını azaltacağını ve bu durumun piyasalarda potansiyel artan talebe karşı daha düşük bir arza yol açacağını savunuyor.

Mayıs 2023’te madencilerin elinde tuttukları Bitcoin sayısı arttı. Bu durum, Bitcoin fiyatı için önemli bir etken olarak görülüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

SEC Başkanı’ndan Spot Bitcoin ETF Onayı Hakkında Yeni Açıklamalar

Sonraki Haber

Fed Beige Book Raporu Yayınlandı: Ekonomideki Son Gelişmeler ve Kripto Paralara Etkisi

İlgili Haberler