Analist, Bitcoin’in Bilinmezleri Hakkında Uyarılarda Bulundu

İlayda Peker

Bir kripto hedge fonu analisti yakın zamanda yaptığı açıklamalarda, Bitcoin (BTC) fiyatının uzun vadede nereye gittiğine dair görüşlerini paylaştı.

“Kriptolardaki Düşüş Şaşırtmadı”

Adaptive Capital’den Willy Woo, küresel ekonomi hakkında yaygın korku, belirsizlik ve şüphe ile geleneksel piyasaların yanı sıra önde gelen kripto para birimlerinin de dökülmesinin kendisini şaşırtmadığını ifade etti.

Bununla beraber 2014 yılında yaptığı bir araştırmaya da değinen Woo, Bitcoin’in temel ilkelerinin güçlü olduğunu ve bankalara güveni giderek azalan Y kuşağının ilgisinin Bitcoin için önemli olduğunu dile getirdi. Woo konuyla ilgili açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

Yükselişten sonra düşüş. Şu anda güvenli seviyelere doğru uçuyoruz, BTC dip noktasını arıyor. Ancak dip bir kez bulunduktan sonra güçlü bir yükseliş baskısı olacağını bilin. Bu durum, gelecekte Bitcoin’in inşaa edildiği ekonomik ortam olarak anılacak.

Bir sonraki boğa koşusunu baby boomer kuşağından Y kuşağına devredilen miras başlatacak. Bugün kriz ise boğa koşusunun katalizörü olacak. Y kuşağı kriptoları seviyor.

Bitcoin Riskli Bölgede

İyimserliğine rağmen Woo, BTC‘nin şu anda bilinmez bir bölgede olduğunu ve son derece riskli olabileceği konusunda uyardı. Woo konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Dikkatli olmalıyız… BTC’nin 10 yıllık fiyat geçmişinde sadece bir makro boğa piyasası var oldu. Bir makro ayı piyasasında nasıl davrandığına dair sıfır verimiz var. Bu da bir bilinmezlik demek. Bilinmeyenleri merak ediyorum.

Öte yandan Three Arrows Capital CEO’su Su Zhu, merkez bankaları piyasaları teşvik etmek ve kredi akışını sürdürmek için yeni ve gittikçe daha ütopik yollar aradıkça Bitcoin’in uzun vadede parlayacağı fikrini destekliyor.

Bununla beraber kripto alanındaki tüm analistler Woo ve Zhu kadar iyimser değil. Örneğin tecrübeli yatırımcı Peter Brandt Bitcoin 1.000 dolara düşme olasılığının olduğunu ifade ediyor.

Kaynak: Dailyhodl


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
Witnet (WIT) Nedir?

Witnet (WIT) Nedir?

Sonraki Haber

Venezuela’da Bankalar Kapandı, Bitcoin Kullanımı Arttı!

İlgili Haberler