2022 Bitcoin Fiyat Beklentileri Şekilleniyor: Tom Lee’nin Tahmini Ne?

İlayda Peker

Fundstrat Global Advisors’ın yönetici ortağı Tom Lee, yatırım eğitim platformu Market Rebellion tarafından düzenlenen bir web semineri sırasında, Bitcoin fiyatının 2022’de 200.000 dolara ulaşabileceğini düşündüğünü dile getirdi.

2021 Hayal Kırıklığı Mıydı?

Tom Lee yaptığı açıklamalarda, 2021 yılında Bitcoin’in getirilerinin hayal kırıklığı yarattığını ifade etti. Ama Lee, 2022 yılının 2021 yılından çok daha iyi olacağını düşünüyor. Bunlara ek olarak popüler isim kripto para hisselerinin 2022’de muhteşem bir yıl geçireceğini de ifade ediyor.

Bitcoin, 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 dolara yükseldi ve ardından keskin bir düzeltme yaşadı. Dolayısıyla lider kripto para birimi pek çok analistin yıl sonunda yaşanmasını beklediği güçlü ralliyi yaşayamadı. Son günlerde ise BTC yeniden yönünü yukarı çevirdi ve 50.000 dolarlık psikolojik direnci kırdı. BTC yazının kaleme alındığı an itibari ile 51.100 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Öte yandan yıla çok güçlü başlayan Bitcoin ikinci yarıda ciddi geri çekilmelere sahne oldu. Ancak bu durum, çok da şaşırtıcı değil. Çünkü yaşanan yükselişlerden sonra bir düzeltme gelmesi normal karşılanıyor.

Ancak boğaların güç kaybetmesi sebebiyle 2021 yılı hedefi olan 100.000 doların görülmesi imkansız hale geldi.

Lee’nin Görüşleri

Tom Lee’nin görüşleri, zaman zaman kripto para ekosisteminden ciddi eleştiriler alıyor. Çünkü Lee, Bitcoin fiyatı ile ilgili yüksek tahminlerde bulunabiliyor. Ancak popüler isim son olarak pandemi sebebiyle yaşanan çöküş sonrasında Bitcoin’in ve kripto para birimlerinin rekorlar kıracağını düşündüğünü dile getirerek, doğru bir tahminde bulundu.

Bunlara ek olarak Lee, S&P 500 endeksinin de gelecek yılı 5.100’ün üzerinde tamamlamasını bekliyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

CEO Açıkladı: Ripple ve XRP Davaya Rağmen Nasıl Bir Yıl Geçirdi?

Sonraki Haber

Internet Computer ile Ethereum Arasındaki Entegrasyon, ICP Fiyatını Uçurdu!

İlgili Haberler