2022 Yılı Dogecoin (DOGE) Fiyat Beklentileri!

İlayda Peker

Şu anda tüm kripto para piyasasında uluslararası gerilimler sebebiyle ciddi bir geri çekilme görülüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) %10’a yakın düşüş yaşarken şaka coin’ler de bu düşüşten paylarına düşeni alıyor.

Dogecoin Fiyatı

Piyasanın ilk şaka coin’i olan Dogecoin (DOGE) yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,10 dolar seviyesinde işlem görüyor. Son 24 saatte %16’dan fazla değer kaybeden DOGE için bu seviyelerin çok önemli olduğu düşünülüyor.

Eğer piyasada daha fazla bir geri çekilme olursa DOGE fiyatı 0,10 dolarlık güçlü desteği kaybedebilir ve bu işlerin daha ciddi bir hal alabileceğini gösteriyor. Ancak piyasa bu seviyelerde kalır ve DOGE de 0,10 doları kaybetmezse bir konsolidasyona girebilir.

Dogecoin 2022 Fiyat Beklentileri

Finder’ın 33 kripto para birimi ve fintech uzmanından oluşan ekibine göre, Dogecoin’in bu yılı 0,163 dolar ile kapatması bekleniyor. DOGE Şubat ayında 0,168 dolar ile en yüksek seviyesini gördü. Dolayısıyla uzman isimler DOGE’nin yılı Şubat ayından daha düşük seviyelerde kapatabileceğini düşünüyor.

Buna ek olarak yapılan açıklamalarda uzun vadeli değerlendirmeler de yapıldı. Analistler, Dogecoin fiyatının 2025 yılına kadar 0,32 dolara ve 2030 yılına kadar da 0,54 dolara kadar yükselebileceğini ifade ediyor. Beklentiler geçen yılki açıklamalara göre düşmüş görünüyor. Geçtiğimiz yıl aynı analistler DOGE fiyatının 2025 yılına kadar 0,57 dolara ve 2030 yılına kadar da 0,92 dolara kadar yükseleceğini ifade etmişti.

Bunlara ek olarak Aralık 2021’de Dogecoin Vakfı, Dogecoin’in faydasını artırmayı ve sistemi bir proof-of-stake konsensüs mekanizmasına geçirmek için Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ile işbirliği yapmayı amaçlayan bir yol haritası yayınladı.

Ancak Finder’s ekibinin %53,6’sı memecoin‘in bir yardımcı kripto para olarak yeniden markalanabileceğini düşünmüyor ve sadece %17,9’u Dogecoin’in bunu başarıyla yapabileceğine inanıyor.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Uluslararası Gelişmeler Kriptoları Vurdu: Yatırımcılar Ne Yapmalı?

Sonraki Haber

Shiba Inu Geliştiricisinden Eleştirilere Sert Yanıt!

İlgili Haberler