2022 Bitcoin İçin Çok Farklı Olabilir! Messari’nin Kurucusundan Önemli Açıklamalar!

İlayda Peker

Kripto veri firması Messari’nin kurucusu Ryan Selkis, Bitcoin’in (BTC) 2022 için ana akıma ters hareket edebileceğini ifade ediyor. Yani Selkis’e göre Bitcoin fiyat performansı 2022 yılında beklenenin aksine güzel karlar getirmeyebilir.

Kripto Para Piyasası Değişiyor

Selkis yaptığı açıklamalarda, Bitcoin maksimalistleri ve Ethereum maksimalistleri BTC ve ETH’a odaklanmaya devam etse de yatırımcıların artık daha kısa vadede çok kazandıracak kripto para birimlerine yatırım yaptıklarını dile getiriyor.

Selkis bahsi geçen yatırımcıları “kripto para askerler” olarak nitelendiriyor ve şu an için Solana (SOL), Terra (LUNA) ve Avalanche (AVAX) odaklı işlemler yaptıklarını dile getiriyor. Elde edilen açıklamalara göre bu üç kripto para birimi geçtiğimiz yılda Ethereum ve Bitcoin’den pek çok yatırımcıyı kendilerine çekti. Buna ek olarak yapılan açıklamalara göre Cosmos (ATOM), Near (NEAR) ve Polygon (MATIC) gibi diğer projeler de iki büyük kripto para birimindeki önemli miktarda yatırımcıyı cezbetti.

“Asla Bitcoin’i Tercih Etmeyenler”

Selkis’e göre bazı kripto para yatırımcıları da asla Bitcoin’i tercih etmeyecek olanlar grubunda bulunuyor ve Selkis bu grubu “genel yatırımcılar” olarak adlandırıyor. Yapılan açıklamalara göre bu grup şu anda ana akım haline gelen DeFi gibi projelere yöneliyor ve Bitcoin dışındaki her coin’i değerlendiriyor.

Bunlara ek olarak bazı uzmanlar, artan kurumsal kabul nedeniyle BTC fiyatının bu yıl 100.000 dolara ulaşacağını tahmin ederken, Ryan Selkis fiyat konusunda sessizliğini korudu. Ayrıca bazı analistler Selkis’in bahsettiği eğilim nedeniyle Bitcoin piyasa hakimiyetinin %10’lara kadar düşebileceğini ifade ediyor.

Öte yandan elde edilen verilere göre gerçekten giderek daha fazla sayıda insan Bitcoin’i bırakıp altcoin’lere yöneliyor ve bu da Selkis’in söylemleri ile örtüşüyor. Ek olarak, azalan hakimiyet, bazı altcoin’lerin özellikle de Terra, Fantom veya Avalanche gibi birinci katman blok zincirlerinin BTC‘nin fiyat hareketinden ayrılmaya başladığının bir göstergesi olabilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Reltime PoA Protokolü ve Merkezsiz Bankacılık Hizmeti 2022’nin 2. Çeyreğinde Hazır

Sonraki Haber

JPMorgan Chase Analisti, Ethereum Yatırımcılarını Uyardı: Tehlike Büyüyor!

İlgili Haberler