2020 Ocak’ta Yeni Bir Bitcoin (BTC) Yatırım Fonu Geliyor

İlayda Peker

Ortaya çıkan son bilgilere göre Anthony Scaramucci tarafından yönetilen yatırım şirketi SkyBridge Capital’in halihazırda Bitcoin’de 182 milyon dolar yatırımı bulunuyor ve bir yatırımcı broşüründe şirket lider kripto para biriminin “dijital altın” olduğunu ifade etti.

Yeni Bitcoin Yatırım Fonu

CoinDesk’e göre, şirket yönetimi altında toplamda 9,3 milyar dolarlık varlığa sahip ve önümüzdeki yılın Ocak ayında SkyBridge Bitcoin Fund LP adlı bir Bitcoin fonu başlatacak. Ayrıca yatırımcı broşüründe de şirketin halihazırda bir Bitcoin yatırımı olduğu vurgulanıyor. Bahsi geçen broşürde konuyla ilgili olarak “SkyBridge, yatırım fonları adına Bitcoin’e 182 milyon dolar yatırım yaptı.” ifadeleri kullanılıyor.

Yapılan açıklamalara göre SkyBridge’in Bitcoin fonu yalnızca akredite yatırımcılara sunulacak ve minimum 50.000 dolar yatırım gerektirecek. Fonun halihazırda Bitcoin’e 25 milyon dolar yatırım yaptığı ve 4 Ocak’tan itibaren açık olacağı bildiriliyor.

Broşür, Bitcoin’i “dijital altın” olarak lanse etti ve hatta “dijital altın olmak altından daha iyidir” diye ekledi. Ayrıca broşür BTC’yi, zaman içinde daha az riskli hale gelen ve çekici arz-talep dinamiklerine sahip, gelişmekte olan bir varlık sınıfı olarak tanımladı.

SkyBridge, düşük faiz oranları ve “benzeri görülmemiş para basımı” ile birlikte artan bireysel ve kurumsal benimsemeyi “altın, emlak, sanat ve Bitcoin” gibi kıt varlıkların sağladığı getirileri destekleyen unsurlar olarak nitelendiriyor.

Ayrıca yapılan açıklamalara göre SkyBridge, BTC‘nin depolanması için Fidelity Digital Assets ve Silvergate ile ortaklık kurdu.

Bitcoin’de Benimsenme Artıyor

Bahsi geçen broşürde ayrıca Bitcoin’e karşı Wall Street’ten daha fazla benimsenmeye işaret ediliyor ve BlackRock, Citibank ve JPMorgan gibi firmalardaki yöneticilerden alıntılar bulunuyor.

Goldman Sachs’ta eski bir başkan yardımcısı olan ve özellikle Donald Trump’ın Beyaz Saray İletişim Direktörü olmasının ardından popülerlik kazanan Scaramucci’nin yatırım şirketi, diğer birkaç büyük şirket kripto para birimi yatırımı yaptığını açıkladıktan sonra BTC yatırımı yapmaya başladı. Örneğin; 2020 yılı içinde MicroStrategy, MassMutual ve Square büyük miktarda BTC yatırımı yaptı ve bu şirketlerin Bitcoin yatırımı yapması diğer kurumları da cesaretlendirdi.

Bitcoin İçin Tam Zamanı

Bunlara ek olarak Scaramucci bu ayın başında yaptığı yorumlarda şirketin Bitcoin yatırımı konusunda geç kalmadığını tam tersine tam zamanında yatırım yaptıklarını dile getirmiş ve yatırımcılarını vakit kaybetmeden Bitcoin yatırımı ile tanıştırmak istediğini ifade etmişti.Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’den Yeni Rekor Geldi: 1 Ocak’tan Önce 30.000 Dolar Görülecek Mi?

Sonraki Haber

Binance.US Ripple (XRP) İle İlgili Adım Atan Borsalar Kervanına Katıldı!

İlgili Haberler