2018 Dibini Doğru Tahmin Etmişti: Analist Bitcoin Yatırımcılarını Uyardı!

İlayda Peker

2018 yılındaki dip seviyeyi doğru bir şekilde tahmin eden popüler kripto para analisti lider kripto para biriminin yeni bir ayı piyasasının eşiğinde olduğunu ifade etti ve bir başka düzeltmeye karşı yatırımcıları uyardı.

Yeni Bir Düşüş Mü Geliyor?

Smart Contracter olarak tanınan analist, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, mevcut ayı piyasasının 15.546 dolarda dip seviyenin görülmesi ile sona erdiğini ifade etti. Bu noktada analist yaptığı açıklamalarda 2023’ün ilk çeyreğinde başka bir düşüş gelebileceğini ve 15.000 doların altının görülebileceğini dile getirdi.

Bilgilere göre Smart Contracter, piyasa katılımcılarının dalgalar halinde tezahür etme eğilimindeki psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmeye çalışan bir teknik analiz yaklaşımı olan Elliott Wave teorisini kullanıyor. Teoriye göre, bir düşüş trendi, varlığın ikinci ve dördüncü dalgalar sırasında kısa sıçramalar gördüğü beş dalgadan oluşuyor.

Smart Contracter’ın grafiğine göre, Bitcoin dördüncü dalga sıçramasının son ayağında görünüyor ve 18.000 dolara doğru son bir koşu için hazırlanıyor. Analist, BTC’nin daha sonra beş dalga döngüsünü tamamlamak için yaklaşık 14.500 dolar hedefine doğru düşüş trendine devam edeceğini tahmin ediyor.

Bitcoin Fiyatı ve Dolar Endeksi

Yazının yayına hazırlandığı sırada lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 16.795 dolardan işlem görüyor. Bu da analistin hedefi gelirse yaklaşık olarak %15 bir düşüşün bizi beklediğini gösteriyor.

Bunlara ek olarak kripto stratejisti, yükseliş sinyalleri verdiğini söylediği ABD dolar endeksini (DXY) de yakından izliyor. Bu noktada DXY’de gelen yükseliş kripto para birimlerinin mevcut durumunu etkileyebilir. Analist konuyla ilgili olarak. “En iyi senaryoda bile, bence hala 108-109 civarına sıçradı ve bu muhtemelen kriptoyu daha da düşürecek.” sözlerini kullanıyor.

Güçlü bir endeks, yatırımcıların Bitcoin gibi riskli varlıkları ve hisse senetlerini ABD doları lehine sattığını gösterdiğinden, yatırımcılar DXY‘yi yakından izliyor.

Bu arada Elliott Wave uygulayıcısı Credible, Bitcoin’in 18.000 dolarlık direncin üzerine çıkabileceğine inanıyor. Analist, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in bir saatlik grafikte yükseliş trendinde olduğunu ve büyük bir sıçrama için hazır göründüğünü söylüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Apecoin Staking Başladı: APE Coin Fiyatı Nasıl Etkilenecek?

Sonraki Haber

PlanB’den Yine İddialı Açıklama: Bitcoin 1 Milyon Dolar Olacak Mı?

İlgili Haberler