2008 Finansal Krizini Tahmin Eden Yatırımcı: Shiba Inu (SHIB) Anlamsız!

İlayda Peker

2008 ABD mali krizini doğru tahmin etmesiyle ünlü olan yatırımcı Michael Burry, Shiba Inu’yu “anlamsız” olarak nitelendirdi.

Shiba Inu “Anlamsız”

Burry, Dogecoin klonu olarak nitelendirilen SHIB’i enflasyonist arzı yönünden ele aldı ve 1 katrilyonluk arzı eleştirdi. Bu noktada farklı bir bakış açısı ile yaklaşan yatırımcı bir katrilyon saniyenin yaklaşık 32 milyon yıl olduğunu. Bir katrilyon günün ise 2,7 trilyon yıl olduğunu ifade etti. Bu sebeple Burry, Shiba Inu’yu “anlamsız” olarak nitelendirdi.

Bunun yanında Bitcoin gibi arzı sınırlı olan kripto para birimlerinin deflasyonist bir yaklaşımı benimsedikler ve bu sebeple de artık birçok büyük firma ve yatırımcı tarafından enflasyondan korunma aracı olarak kullandıkları ifade edilebilir.

Ancak Burry daha önce yaptığı bazı açıklamalarda Bitcoin’i balon olarak nitelendirmiş ve fırsattan daha çok risk barındırdığını belirtmişti.

Shiba Inu Listelenmeleri

Burry, Bitcoin’i eşleştirdikten sonra lider kripto para birimi yükselişini ve benimsenmesini sürdürdü. Bunun yanında Shiba Inu da önemli kripto para borsalarında listeleniyor. Ancak bu durum birçok önemli kripto para kullanıcısı tarafından eleştiriliyor.

Örneğin Binance’in SHIB lislelemesinden sonra CryptoSpartan Binance’in shit coin’leri listelememesini umduğunu ancak şaşırmaması gerektiğini ifade etmişti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dreams Quest IDO’su Başlıyor

Sonraki Haber

Bloomberg’den Bitcoin (BTC) 2021 Sonu Fiyat Hedefi!

İlgili Haberler