1,7 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Kararı Yine Ertelendi!

Metin Alaca

Bir zamanlar dünyanın en büyük Bitcoin (BTC) borsaları arasında yer alan Mt. Gox, yaşadığı milyarlarca dolarlık saldırınını etkilerini hala tam olarak bitiremedi. Mt. Gox mağduru yatırımcılara belirli bir miktarda ödeme yapılmasına karar verilse de ödeme günü geldikçe devamlı ertelenmeler oluyor.

Normalde Tokyo Bölge Mahkemesi tarafından verilen karar 15 Ekim tarihine işaret etse de beklenen gün geldiğinde mahkeme erteleme kararı verdi. Bu durum Bitcoin yatırımcıları tarafından sevinçle karşılansa da piyasanın illa ki söz konusu satış baskısını yaşayacağı biliniyor.

150.000 Bitcoin’i İlgilendiren Karar Ertelendi

Mt. Gox’un mütevelli heyeti başkanı tarafından mağdurlara yaklaşık olarak 150.000 Bitcoin ödeneceği biliniyor ve söz konusu fon bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 1,7 milyar dolara tekabül etmekte. Mt. Gox mağdurları ödemelerini aldığında piyasada yüklü bir satış baskısının ve fiyat  düşüşünün yaşanması bekleniyor. Rehabilitasyon Planı kapsamında mahkeme tarafından verilen güncel karara göre yeni tarih 15 Aralık 2020 olarak belirlendi ve tam olarak 2 aylık erteleme oldu.

Bitcoin fiyatının Mt. Gox kripto para borsası saldırıya uğradığında yaşadığı sert düşüşün, beklenen gün geldiğinde de tekrarlanabileceği tahmin ediliyor. Eğer 15 Aralık tarihi geldiğinde BTC’ler ödenir ve mağdurlar ellerindekileri satmaya karar verirse kesinlikle sektörü çok zor bir 15 Aralık bekliyor olabilir.

Tabii yatırımcıların ellerindeki BTC‘leri satmadan HODL etme imkanları da bulunuyor ve birçok kişi bunu umut ediyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) İçin Müjdeli Haber Fon Yöneticisinden Geldi

Sonraki Haber

2020’nin Popüler Altcoin’i Yeniden Artışa Geçmeye Hazırlanıyor

İlgili Haberler