Tahminleri Tutan Analistin Kasım ve 2021 Bitcoin (BTC) Fiyat Beklentileri Ne?

İlayda Peker

Piyasanın popüler analistlerinden biri Bitcoin’in (BTC) muhtemelen Kasım ayı sonunda 12.000 dolara kadar yükseleceğini ve on yıl içinde 1 milyon dolara ulaşacağını iddia ediyor. Cane Island Alternative Advisors Küresel Makro Müdürü Timothy Peterson BTC fiyatı ile ilgili yaptığı açıklamalarda lider kripto para biriminin bir daha 11.000 doları görmeyeceğini ve bunun gerçekleşme oranının %90 gibi büyük bir ihtimal olduğunu dile getirdi.

Hemen Hemen Doğru Tahminler

Analist yaptığı açıklamalarda ilk olarak 2017’de tasarladığı ve Metcalfe’nin yasasına dayanan modelinin şu ana kadar aşağı yukarı doğru olduğunu iddia ediyor. Peterson, son iki yılda kripto para biriminin yıl sonu fiyatlarını başarıyla tahmin ettiğini dile getiriyor. 2018 için 3.500 dolarlık bir fiyat öngördü ve 31 Aralık’taki gerçek fiyat 3.782 dolardı. Peterson ayrıca 2019 sonu için 7.000 dolarlık orta vadeli bir tahmin yaptı. O gün Bitcoin’in kayıtlı fiyatı 7.243 dolar idi.

Aynı modeli kullanan analist, Bitcoin’in (BTC) 2024 Ocak’a kadar 100.000 dolar ve 2028 Mart’a kadar 1 milyon dolar değerinde olacağını tahmin ediyor. Ayrıca modelinin doğruluğundan şüphe duyan kişiler için de 30 Kasım’da görülecek fiyatla ilgili özel bir açıklama paylaştı. Bu açıklamaya göre Bitcoin fiyatı %90 ihtimalle Kasım ayında 12.000 dolar olacak.

Bitcoin’de Arz ve Talep

Peterson’ın açıklamalarına göre, Bitcoin arzı kolaylıkla öğrenilebilen bir bilgi ve talep de BTC cüzdanlarının sayısıyla ölçülebilir.  Peterson, bu bilgileri kullanarak Metcalfe Yasasına dayalı bir fiyat modeli oluşturdu. Bu modele göre temelde, benimseme arttıkça BTC daha değerli hale geliyor.

Bunlara ek olarak Peterson yaptığı açıklamalarda, “2021 yılında Bitcoin’de harika şeyler olduğunu göreceksiniz.” sözlerini kullandı.


Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) İle Diğer Varlıklar Arasında Neredeyse Hiç İlişki Yok!

Sonraki Haber

Ripple Yorumları: 50 Milyon XRP’lik İşlem Gerçekleşti!

İlgili Haberler