1,67 Milyon Dolarlık İki Büyük Bitcoin (BTC) İşlemi Gerçekleşti!

İlayda Peker

Büyük kripto para transferlerini izleyen Whale Alert kripto hizmeti, anonim balinalar arasında toplamda yaklaşık 2 milyar dolarlık kripto taşıyan iki büyük Bitcoin işlemi tespit etti.

İki Büyük Bitcoin İşlemi

Bahsi geçen iki büyük transfer 10.100 ve 12.006 Bitcoin’lik işlemler olarak gerçekleşti. Bu işlemlerin dolar bazın değerleri ise 929,007,000 ve 742,459,249 dolara eşitti. Yapılan açıklamalara göre bu iki büyük transfer anonim iki Bitcoin balina adresi arasında gerçekleşti.

Bu arada son birkaç gün içinde lider kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 66.998 dolara ulaştı ve sonrasında düşüşe geçti. Düşüş sırasında Bitcoin’in 60.000 dolara kadar gerilediği görüldü.

Her ne kadar bir toparlanma yaşanmış olsa da Bitcoin fiyatı hala günlük olarak %4 düşüşle işlem görmeye devam ediyor. CryptoQuant’a göre bu düzeltme, kısa vadeli yatırım stratejisi benimseyen yatırımcıların satış yapmasından kaynaklanıyor.

Bunlara ek olarak elde edilen bilgilere göre geri çekilmelere rağmen Bitcoin’in aktif adresleri hala BTC için yükseliş sinyali veriyor.

Bitcoin Fiyat Beklentileri

Analistler aslında bir rekor sonrasında böyle bir geri çekilme yaşanmasını bekliyordu. Geri çekilme sonrasında ise Bitcoin fiyatının yeniden yükselişe geçmesi ve bu sefer 72.000 dolarlık seviyeyi görmesi bekleniyor. Ancak Bitcoin’in önünde 70.000 doların da psikolojik direnç olarak durduğu ifade ediliyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Fiyatında Artış Devam Edecek Mi?

Sonraki Haber

Dava Süreci Boyunca Ripple (XRP) Nasıl Bir Dönem Geçirdi?

İlgili Haberler