1,45 Dolarlık Direncin Desteğe Çevirilmesi Hedeflenirken NEAR Mücadele Ediyor

İlayda Peker

Near Protocol’ün yerel kriptosu NEAR, kripto para sektörünün ana itici güçlerinden biri olan Bitcoin’in yörüngesini yansıtmaya devam edecek gibi görünüyor.

NEAR %20 Düşerken Yıl Sonu Rallisi Gelmedi

Toplam 320,76 milyar dolarlık piyasa değerine sahip en büyük kripto varlığı Bitcoin, şu ana kadar 2022’den daha yüksek bir değerle çıkmasını sağlayacak güçlü bir yukarı yönlü ivme oluşturamadı.

Aslında, 16.658 $’dan işlem gören BTC, yılı %2’den daha az bir kazançla bitirme tehlikesiyle karşı karşıya. Yazım sırasında, ilk kripto son 30 gün içinde yalnızca %1,2 oranında yükselmeyi başardı ve haftalık %1,5’lik bir düşüş yaşadı.

Bitcoin mücadelesine devam ederken, NEAR gibi daha az bilinen altcoinler de fiyatlarında yukarı yönlü bir hareketi tetiklemekte zorlanacaktır.

NEAR, diğer dijital paraların birçoğu gibi, Aralık ayını yüksek notla bitirmenin zor olacağı bir konumda sıkışıp kaldı. NEAR Protokolü, Bitcoin, Cardano ve XRP ile en güçlü pozitif korelasyonlara sahiptir. Bu durum, bu coinlerin sıklıkla aynı anda aynı yönde eğilim gösterdiğini ortaya koymaktadır.

Coingecko’nun son verilerine göre, basın saatine göre NEAR 1,32 dolardan el değiştiriyor ve son 14 günde değerinin %20’sini kaybetti. Ay başından bugüne (MTD) performansına gelince, kripto para şu anda en iyi 40 kripto varlığı arasında en kötü performans gösterenlerden biri ve önceki 30 günde %16,2 oranında düştü.

Kripto para biriminin sıkıntılarına ek olarak, altcoin’e 39’luk ılımlı bir volatilite derecesi veren ve NEAR’ı piyasadaki tüm kripto para birimlerinin en alt %39’una koyan Investors Observer’ın bulguları da var.

Boğalar da artık bir tür yükseliş hareketini tetiklemek için 1,45 dolarlık direnç bölgesini destek bölgesine çevirme sorumluluğunu taşıdıkları için zor bir duruma düştüler.

Near Protokol Projesi FUD’dan Etkilendi

Son zamanlarda kripto piyasasını saran yüksek seviyedeki korku, belirsizlik ve şüpheden (FUD) etkilenen tek şeyin kripto olmadığı ortaya çıktı. Near Protocol blok zinciri üzerine inşa edilen uygulama zincirlerinin başlatılması ve işletilmesine adanmış bir proje olan Octopus Network, iş gücünü %40 oranında azaltmak zorunda kaldı.

Piyasanın mevcut zorlu ve kasvetli manzarasına atıfta bulunan proje, işlerini yürütmeye devam etmek için 30 çekirdek ekip üyesinden 12’sini çıkarmaya karar verdi. Dahası, Octopus’un geri kalan işgücü %20 maaş kesintisi yapmayı kabul etti ve ayrıca token teşvik ayrıcalıklarını da kaybedecekler.

Bu arada, 28 Aralık tarihli verilere göre, yalnızca üç teknik analiz göstergesinin olumlu işaretler göstermesi ve 24’ünün düşüş belirtileri göstermesiyle, NEAR Protokolü fiyat ilişkin genel hava kötümser.


Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Alameda Cüzdanları SBF’nin Serbest Bırakılmasından Sonra Hareketlendi!

Sonraki Haber

Ethereum Fiyatında Önemli Destek Seviyesi! Dikkat!

İlgili Haberler