10 Yaştan Büyük Bitcoin Cüzdanları Hareket Etmiyor!

İlayda Peker

Elde edilen son bilgilere ve Glassnode’un paylaşımlarına göre on yaşın üzerindeki Bitcoin cüzdanları, her zamankinden daha az aktivite belirtisi gösteriyor.

Eski Cüzdanların Aktifliği

Elde edilen bu bilgiler piyasanın ciddi bir düzeltme ile karşı karşıya olduğu dönemde karşımıza çıkıyor. Buna ek olarak bu verilerin herhangi bir alış ya da satış baskısı anlamına gelmediğini belirtmek gerekiyor. Ancak eski cüzdanlardaki faaliyetlerin azalması, küresel trendde bir değişiklik olabileceği şeklinde yorumların yapılmasını da sağlıyor.

Buna ek olarak yapılan açıklamalara göre para akışı verilerine göre piyasa, merkezi ve merkezi olmayan borsalara BTC girişlerinde istikrarlı bir artış yaşıyor. Son üç gün içinde borsalara yaklaşık 150.000 Bitcoin yatırıldı.

Para akışı verileri, Bitcoin’in son iki hafta içinde değerinin yaklaşık %17’sini kaybetmesiyle kripto piyasasındaki orta vadeli eğilimle de ilişkili olabilir. Güçlü düşüş eğilimi, finansal piyasalarda riskten kaçınma eğilimlerinin ortaya çıktığı yeni yılın hemen ardından piyasada kendisini gösterdi.

Trendlerde Değişiklik Olabilir Mi?

Elde edilen bilgilere göre genel hareket son 2 ya da 3 yıl içinde oluşturulmuş cüzdanlardan geliyor. Yani genç Bitcoin cüzdanları şu anda piyasadaki ana hareketi oluşturuyor. Ancak eski cüzdanlardaki faaliyetlerin tüm zamanların en düşük seviyelerine gerilemiş olması analistlere göre küresel trendde bir değişiklik olabileceği şeklinde yorumlanıyor.

Bunlara ek olarak Bitcoin fiyatı 10 Kasım’da 69.000 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdıktan sonra şu anda 43.000 dolar üzerinde kalmak için çabalıyor. Bazı analistler BTC’nin 2022 yılında yeni bir rekora imza atacağını ifade ederken bazıları bir ayı piyasasında olduğumuzu ve yeni rekorun 2022’de gelmeyeceğini ifade ediyor.Total
9
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve Ethereum’da Bu Gösterge, Alım Zamanını İşaret Etti

Sonraki Haber

Ripple Yöneticisinden Önemli Kripto Para Açıklaması! Ripple, Bitcoin’e Düşman Mı?

İlgili Haberler