10.000 Dolar Seviyesi Sanılandan Çok Daha Önemli

10.000 Dolar Seviyesi Sanılandan Çok Daha Önemli

Piyasanın popüler kripto para yatırımcılarından Josh Rager Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, 10.000 doların Bitcoin (BTC) fiyatı için “dayanak noktası” olarak kalmaya devam ettiğini dile getirdi. Bununla birlikte Rager, BTC’nin ilerlemeye devam edebilmesi için 10.000 doların üzerinde bir kapanış yapması gerektiğini de ifade etti. Yatırımcıya göre, böyle bir yükseliş BTC fiyatının 11.000 dolara kadar yükselmesini sağlayacak.

10.000 Doların Üstü

2020 yılı kripto para piyasası için oldukça karışık bir yıl oldu ve bu karışık dönemde lider kripto para birimi yalnızca iki gün 10.000 doların üzerinde kararlı bir şekilde grafik çizebildi. 13 Şubat’ta hemen hemen 10.500 dolara yükselen Bitcoin fiyatı, bir sonraki  ay içinde %63 düştü.

Öte yandan Bitcoin 1 Haziran’da da Bitcoin 10.429 dolarlık güzel bir seviyeye ulaştı. Ancak sonrasında hızlıca yeniden konsolidasyon aşamasına geri döndü. Bununla birlikte Bloomberg’in bir göstergesi Bitcoin 9.000 dolarlık sınıra düştükten sonra kripto para piyasasının zayıflık belirtileri gösterdiğini ifade etmişti.

Beş gün süren aralıksız işlemden sonra boğalar 22 Haziran’da kontrolü ele aldı ve PayPal haberleri ile birlikte BTC’ye artış ivmesi kazandırdı. Bu ivmeyle birlikte 9.800 dolar seviyesine kadar yükselen Bitcoin sonrasında küçük bir düşüş yaşadı.

Bitcoin’in gözü son artış ile birlikte yeniden beş haneli rakamlarda. Bununla birlikte Miller Tabak & Co’nun baş stratejisti Matt Maley geçtiğimiz günlerde BTC fiyatının 10.000 doların üzerine çıktıktan sonra “uçacağını” düşündüğünü dile getirdi.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre Bitcoin fiyatı momentuma çok alışık. Bu sebeple eğer şu anda beklenen momentum yaşanırsa fiyat analistlere göre ciddi bir uçuşa geçebilir.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.