1 Aylık XRP Fiyat Hareketi ve 2021 Ripple Fiyat Beklentileri

İlayda Peker

Tüm kripto para piyasasında inişli çıkışlı tablolar oluşurken Ripple’ın (XRP) dikkat çeken bir volatilite sergilediği görülüyor. Yatırımcılar ise XRP’nin ne zaman 2018’deki rekorunu kıracağını merak ediyor.

XRP 1 Aylık Fiyat Hareketi

Piyasa hacmi bakımından en büyük 6. kripto para konumunda bulunan XRP, Ağustos ayı içinde 0,70 dolar ile 1,35 dolar aralığında seyretti. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 1,16 dolarda işlem gören XRP, son 24 saat içinde de %7’lik artış kaydetti.

Bu noktada XRP için öncelikle 0,90 dolar bandı ve 1 dolar seviyesi direnç seviyeleri olarak işlem gördü. 1 dolar üzerinde ise şu anda da bir direnç olan 1,20 dolarlık seviye pivot seviye olarak nitelendiriliyor.

Öte yandan Ripple ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki dava sürecinin etkilerinin Ağustos ayında da görüldüğü rahatlıkla ifade edilebilir. Şu an için dava stabil bir şekilde seyrederken yatırımcılar yaklaşık olarak 9 aydır devam eden dava sonucunu merakla bekliyor. Çünkü dava sonucunun XRP fiyatı üzerinde çok büyük etkisinin olması bekleniyor.

Ripple Fiyat Beklentileri

Dava sonucu XRP lehine sonuçlanırsa ve piyasadaki yukarı yönlü ivme devam ederse kripto para biriminin fiyatının 5 doları görmesi ve yeni bir rekora imza atması bekleniyor. Ancak bu süreç içinde henüz kırılamamış olan 2 dolar bandı ve ardından eski rekor seviye olan 3,84 dolar bandının güçlü dirençler olarak karşımıza çıkacağı düşünülüyor.

Ancak eğer dava sonucu XRP aleyhine sonuçlanırsa yatırımcıları ciddi bir düşüş bekliyor olabilir. nitekim SEC’in Ripple’a dava açtığını açıkladığı Aralık ayında fiyat 0,17 dolara kadar gerilemişti.

Bir düşüş senaryosunda XRP fiyatı için öncelikle 1 doların ve ardından 0,90 doların destek olacağı düşünülüyor. Ama olumsuz bir haber bu desteklerin hızlı bir şekilde kırılmasını ve 0,60 dolarlara hızlı bir düşüşün tetiklenmesini sağlayabilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Uzman Analiste Göre Bitcoin (BTC) Yeni Bir ATH Yapabilir! Ancak Bazı Şartlar Var!

Sonraki Haber

Twitter CEO’su Aktif Olarak Kripto Alanında: Yeni Bir DEX Geliyor!

İlgili Haberler