ZK Teknolojisi İstanbul’da Dikkat Çekiyor

Bitcoin Haber

ZK teknolojisi, ana akım kullanım senaryolarını çözerken topluluk ilgi görmeye ve güçlenmeye devam ediyor. ZK geliştiricileri, topluluk üyeleri ve meraklılarından oluşan 1.200 kişi, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin de dahil olmak üzere geçen hafta zkDay İstanbul etkinliğine katıldı.

ZK toplantıları 1.500 ile 4.000 katılımcıyı çekerken, zkDay İstanbul’da bilgi paylaşımı ve iş birliği için bir platform olarak yaşanan ilgi dikkat çekiciydi. Etkinlik, erken aşama ZK girişimlerini ve piyasa liderlerini çeken zkDay Paris’in başarısının ardından planlandı.

Farklı aşamalardaki çeşitli ZK odaklı projeler, Polyhedra Network ve Manta Network gibi zkDay sponsoru projelerin üst düzey üyeleriyle bağlantı kurmak ve etkileşimde bulunmak için bir araya geldi. Manta Network’ün COO’su ve kurucu ortağı Kenny Li, zkDay’a olan ilgi ve katılımın topluluktaki artan ilgiyi gösterdiğini ve bu ilginin ülkeden ülkeye artmaya devam ettiğini belirtti.

Ek olarak, zkDay İstanbul etkinliği, Ethereum topluluğuna, kurucularına ve araştırmacılarına adanmış Devconnect 2023 etkinliği ile eş zamanlı olarak düzenlenerek dikkat çekti.

ETH Global gibi rekabetçi etkinliklerde daha önce başarılı olan birçok yüksek kaliteli proje, etkinlik kapsamında düzenlenen zkDay Pitch yarışmasına katıldı. Li, gelecek vaat eden projelere daha fazla destek sağlamak için zkDay Pitch sponsoru ETH Global ile gelecekteki iş birlikleri planlarını duyurdu. Polyhedra Network CEO’su Abner Jia da Li tarafından bahsedilen ZK topluluğuna olan büyüyen ilgiyle ilgili iyimserliğini dile getirdi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Medya Devi CoinDesk, Borsa Tarafından Satın Alındı

Sonraki Haber

OKB Coin: OKEx Borsasının Kripto Para Birimi

İlgili Haberler