Zenchain DeFi Protokolünün 1. Versiyonunun Genel Ağı Piyasaya Sürüldü

Bitcoin Haber
Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

ZenChain Foundation, “Lotus-testnet” kod adı altında geliştirilen blockchain platformunun genel test ağını resmen duyurdu ve beklenen müjdeyi verdi. ZenChain Test ağı non-fungible tokenler (NFT), merkezsiz swap protokolleri, çoklu seviyeye sahip çoklu imza kaynaklı hesaplar, ileri düzey staking ve yönetişim tokenleri ile sistemleri de dahil birçok varlığın üretilmesini veya projenin geliştirilmesini sağlayan bir ağ olarak ön plana çıkıyor. ZenChain test ağının genel olarak kullanıma açılmasına ek olarak ZenChain Foundation ekibi tarafından yapılan açıklamada dünyanın dört bir yanından geliştirici ile buna yönelik isteği olan kişilerin ZenChain’in genel test ağına da katılım sağlayabileceği belirtildi.

ZenChain Foundation’ın teknoloji departmanının başındaki isim olan Kawasaki Takao, konu hakkında yaptığı açıklamada ZenChain’in özellikle DeFi ve NFT uygulamalarının sorunsuz kullanımı için tasarlandığını vurguladı. Test ağını kullanmak isteyen topluluklara ve ortaklara seslenen tecrübeli isim, isteyen herkesin ağda onaylayıcı olabileceğini de vurguladı.

Takao, bu ağın hedefini de net bir şekilde açıkladı. Söz konusu ağın ve yeni versiyonun amacı konsensüs protokolleri hakkında veri toplamak ve geliştiricilerin içsel olarak oluşturabileceği boyutların çok daha ötesinde bir ağa ve ağ dinamiklerine ulaşabilmek şeklinde açıklandı. ZenChain Foundation’ın bu kapsamda ağda aktif olacak daha fazla geliştiriciye imkanı var. Geliştiricilere ek olarak kullanıcıların da aktif olması ve ağ hakkında geliştirici ekibe geri dönüt vermesi gerekiyor. ZenChain takımı ayrıca kullanıcıların geri dönütlerini test ağı ile ilgili her şeyde de kullanacak ve geliştirmeleri sürdürecek.

ZenChain Foundation ayrıca katılımcıların test ağı  ile etkileşime girmeleri ve ağın aktivitesini https://scan.zenchain.network adresindeki blockchain gezgini ile takip etmeleri için bazı yeni yollar sağlamak için çalışıyor. Test ağında kalıcılık garantisi olmayacak ve test ağındaki tokenler herhangi bir şekilde ana ağa aktarılamayacak. Test ağının bu kapsamda genesis yani ağın ilk bloğunu yeniden oluşturması ve test ağını periyodik olarak sıfırlaması gerekmekte.

Sonraki test ağı lansmanı, 2021’in üçüncü çeyreğinde hayata geçirilmesi planlanan ana ağ için bir hazırlık aşaması olarak görülüyor. Sıradaki test ağı sürümünde daha fazla fonksiyon ve özellik getirilirken NFT’lerin alım satımı, lending ve borrowing gibi fonksiyonları için de kolaylıklar sağlayacak. Yeni test ağı aynı zamanda Ethereum, BSC, Tron ve Polkadot ağlarına yönelik de köprü görevi görecek.

ZenChain Foundation’ın CEO’su Josiah Tan konu hakkında yaptığı açıklamada “hedeflerimiz DeFi ve NFT alanlarındaki milyarlarca kullanıcı için en iyi tecrübeyi sunmak. Masrafları düşüren ancak hızı arttıran güvenli ve esnek bir çözüm oluşturup yeniliği arttırmak istiyoruz. ZenChain ise bütün bunları birden çok endüstri için yapabilmekte.” ifadesini kullandı.

 Daha fazla bilgi ve genel test ağına katılmak için https://docs.zenchain.co/network/validators ziyaret edilebilir.

Buna ek olarak ağda delegator olmak isteyenler için de ek kampanyalar düzenleniyor ve insanlar farklı ödüller kazanarak bunu yapabiliyor. İstekte bulunduktan sonra sıranın beklenmesi gerekmekte. Daha fazla detay için aşağıdaki sayfa ziyaret edilebilir:

https://medium.com/zenchain-protocol/zenchain-testnet-campaign-launching-27b846ca93fa

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.Total
11
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Elon Musk Yine Dogecoin Hakkında Tweet Attı! DOGE Yükselişe Geçti!

Sonraki Haber

Ethereum Önemli Psikolojik Seviyeyi Aştı: ETH’da Yeni Rekor 3.060 Dolar!

İlgili Haberler