%70’lik Tehlike Kapıda: ETH Yatırımcıları Dikkatli Olmalı!

İlayda Peker

Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un (ETH) şu an için piyasanın geri kalanından daha iyi performans sergilediği görülüyor. Bununla birlikte Amerika’da yapılan 1.200 dolarlık ödemelerin bir kısmının da Ethereum yatırımında değerlendirildiği ifade ediliyor. Elde edilen veriler o dönemde yapılan yatırımların ikiye katlandığını ortaya koyuyor.

Ancak popüler bir modele göre Ethereum yatırımcılarının “artık dikkatli olması gerekiyor”. Modele göre Ethereum’u %70’e kadar bir düşüş bekliyor.

Ethereum Teknik Göstergesi

Bollinger Bands yatırımcıların; destek seviyelerini, direnç seviyelerini, volatiliteyi değerlendirerek alış ya da satış sinyali için kullandıkları bir göstergedir. Dolayısıyla çok yönlü bir gösterge olduğu için sıklıkla yatırımcılar ve analistler tarafından kullanılır.

Modele göre, Ethereum uğursuz bir bölgeye giriyor ve burada %70’e kadar düşüşler yaşanabilir. Çünkü fiyat hareketinin %90 kadarı bantlar içinde gerçekleşiyor ve varlıklar bantların dışına yaklaştığında bu ya bir düşüşün yaklaştığı ya da hacim güçlüyse büyük bir artışın yaklaştığı yönünde yorumlanıyor.

Ethereum son artışından önce güçlü bir hacimle destekleniyordu ve bu artış hareketine yol açtı. Modele göre ise şu anda düşüş sinyalleri alınıyor. Bununla birlikte yazının başında da belirtildiği gibi Ethereum son zamanlarda diğer kripto para birimlerinden daha iyi performans sergiledi ve bu yüzden geri çekilme de aynı oranda büyük olabilir.

Geçmiş veriler değerlendirildiğinde Ethereum’un benzer bir durumda %50 ile %70 arasında düşüş sergilediği görülüyor.

Düşüş Seviyesi

Eğer beklenen olur ve Ethereum düşmeye başlarsa fiyat önce 240 dolar seviyesine ve ayıların baskın çıkması sonucunda 140 dolara kadar bir geri çekilme yaşanabilir. Ancak analistlere göre bu noktadan sonra daha derin bir geri çekilme yaşanması beklenmiyor.


Total
8
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Analist: Korkmayın, Popüler Token’da Artış Devam Edecek

Sonraki Haber

Ethereum’un Değeri Nereden Geliyor?

İlgili Haberler