Yüzde 9.000 Kazandıran Altcoin’de Düşüş Başladı Mı?

İlayda Peker

Band Protocol, Ağustos ayının şüphesiz en iyi performans gösteren kripto paraları arasında yer alıyor. Chainlink (LINK) ve diğer altcoin’lerin başlattığı yükseliş hareketini takip eden Band Protocol (BAND) ayın başından bu yana %300 artış kaydetti. Ancak BAND’in bir gecede %15 düşüş yaşaması endişelerin ortaya çıkmasına sebep oldu.

Bazı analistlere göre bu yalnızca sağlıklı bir düzeltme hareketi iken bazı analistler BAND’i büyük bir düşüş dalgasının beklediğini ifade ediyor. Hatta bazı isimlere göre BAND’in düşüşünün başladığını ve aşağı yönlü grafiklerin devam edeceğini gösteren etkenler bulunuyor.

Düşüş Göstergeleri

Son zamanlarda kripto para ekosistemindeki neredeyse tüm varlıkların kazanç elde ettiğini ifade edebiliriz. Ancak hiçbir varlık, DeFi token’ları ya da oracle’lar kadar büyük kazançlar elde etmedi. Chainlink ve hemen arkasından onu takip eden Band Protocol bu artışlarda başı çekiyor. Ama yapılan açıklamalara göre bu kadar hızlı ve güçlü bir şekilde artış sergileyen varlıkların gücü bittiğinde düşüşleri, artışlarından daha şiddetli olabilir.

Öte yandan Mart ayında yaşanan “Kara Perşembe”nin ardından BANDUSD’nin %9.000’in üzerinde kazanç elde ettiği göz önüne alındığında bir gecede yaşanan %15’lik düşüş çok da önemli değil gibi görünüyor. Yine de Bitcoin’in de hızla 20.000 dolara ulaştığı ve ardından sert bir şekilde 3.200 dolara kadar gerilediği bir piyasada BAND ve LINK’in de benzer bir “yerçekimi kuvveti” ile karşılaşmasının çok büyük bir olasılık olduğu ifade ediliyor.

Bunların yanında bir gecedeki %15’lik düşüşün yanı sıra BANDUSD 24 saatte de %30’luk düzeltme gördü. Bu düzeltme sırasında da önemli bir destek seviyesinin kaybedildiği ifade ediliyor. Dolayısıyla yeniden bir artışın başlaması için boğaların çok daha güçlü olması gerekiyor.

Yatırımcılar İlgiyi Kaybediyor

Tüm bunların yanı sıra BAND’in işlem hacminin de düştüğü görülüyor. Yani yatırımcılar BAND’e olan ilgilerini kaybediyor olabilirler. Bu da analistlere göre daha sert bir düşüşü beraberinde getirebilir.

Düşüşün nereye kadar devam edebileceği ile ilgili net bir açıklama yapılmasa da analistler böyle büyük bir rallinin ardından %80 gibi büyük bir geri çekilmenin yaşanabileceğini dile getiriyor.


Total
13
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Tecrübeli CEO İddialı Konuştu: BTC’yi Önümüzdeki 2 Yılda Ne Bekliyor?

Sonraki Haber

İşlem Ücretleri %75 Düştü: Coinbase Bunu Nasıl Başardı?

İlgili Haberler