YouTube Kripto Para Engellemelerine Devam Ediyor

İlayda Peker

Dev video paylaşım platformu YouTube, kripto para içerik üreticilerinin videolarını platformdan kaldırmaya devam ediyor. Ortaya çıkan son bilgilere göre YouTube iki farklı içerik üreticisinin videolarını platformdan kaldırdı.

Bir kripto para programcısı Ivan on Tech Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada YouTube’un videolarından birini 9 Mart’ta sildiğini belirtti. Teknik bir analist ve haber muhabiri olan Moon da içerik platformunun videoalrından birini 10 Mart’ta sildiğini dile getirdi.

YouTube Kripto Ban’ları

2019 yılı sonlarına doğru içlerinde Chris Dunn, Crypto Beadles ve Altcoin Daily’nin de bulunduğu birçok kripto para içerik üreticisinin kanalı kapatılmış ve içerikleri silinmişti. Chris Dunn yaptığı açıklamalarda YouTube’un kanalını, “zararlı veya tehlikeli içerik” ve “yasal düzenlemelere tabi olmayan ürünlerin satışı” için engellendiğini belirtmişti.

Sonrasında Aralık ayında Moon’a yanı veren YouTube içeriklerin silinmesinin tamamen bir hata olduğunu ve geri yüklemelerin başladığını ifade etmişti. Gerçekten YouTube bu hamlenin ardından belirli bazı içerikleri yükledi ve engellenmiş hesapların engellerini kaldırdı.

Engellemeler Geri Döndü

Ancak YouTube’un kripto videolarını engellemeye yeniden başladığı bildirildi. The Tech on Ivan, silinen videosunun ardından bir uyarı ile karşılaştığını, The Moon’un da YouTube’un videoyu sildikten sonra daha fazlasını yapmakla  tehdit ettiğini dile getirdi.

Moon konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Kripto engellemeleri hala devam ediyor ve ben ikinci kez bununla baş etmek zorundayım.

Öte yandan farklı bir kategori de olsa BNP Paribas bankası da son zamanlarda kriptoyla ilgili bir yasak koydu ve müşterilerinin kriptoyu Coinbase’e aktarmasını engelledi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Yarılanmasının Google Aramalarında Düşüşler Var

Sonraki Haber

Blockchain Tabanlı Menkul Kıymetleştirme 100 Baz Puanda Tasarruf Sağlayabilir

İlgili Haberler