YouTube Bir Kripto İçerik Hesabını Sebepsizce Tamamen Kapattı

İlayda Peker

YouTube’un daha önce kripto kanallarına ilişkin çeşitli engeller uyguladıklarına şahit olduk. Bazen bir algoritma güncellemesi hatası sebebiyle kapatılan ve daha sonra yeniden yayına alınan kanallar bazen de sahte hesap ya da dolandırıcılık girişimi sebebiyle tamamen kapatıldı. Ancak son hamle ile YouTube sınırı aştı gibi görünüyor.

Sebepsiz Kapanma

Uyarılar, ihtarlar, geçici yasaklar ve belirli içeriğin yayından kaldırılması… Bunlar YouTube’un geçtiğimiz zamanlarda kripto para hesaplarına uyguladığı adımlardı. Ancak YouTube’da kripto para kanal sahibi olan Jason Appleton (Crypto Crow) Twitter’dan yaptığı açıklama ile kanalının tamamen kapatıldığını dile getirdi. Appleton konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Kanalımın neden kapatıldığına dair bir fikrim yok. Gerçekten sana bir şey söylemiyorlar. Şu anda serseme döndüm. Sarhoşum. Her şeyi doğru yaptığımı hissediyorum.

Öte yandan YouTube’da kripto paralarla ilgili yayın yapan birçok isimden Appleton’a destek mesajı geldi. Herkes bu konuda şaşkın olduğunu dile getirdi.

YouTube ve Kriptolar

Aslında insanların YouTube’un bu kararına sinirlenmesi çok normal. Çünkü YouTube hatalar ve farklı sebeplerle özellikle kripto kullanıcılaırnı son zamanlarda çok hedef alıyor. Ayrıca bahsi geçen hesabın herhangi bir uyarı almamış olması da akıllarda soru işaretleri yaratıyor. Üstelik yıllar boyunca yüklenen çalışmalar yalnızca platformda mevcutsa muhtemelen bir gecede bir ton yayın ve takipçiyi kaybolmuş oldu.

Dolayısıyla artık muhtemelen kullanıcılar ve influencer’lar YouTube hata yaptığına ya da gerçek bir sebeple kanalları ya da içerikleri kapatmadığına inanıyor.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

COVID-19 Sonrası Yeni Dünyada Bizi Neler Bekliyor?

Sonraki Haber

Bitcoin İstikrarı Borsalardan Kaçarak Mı Bulacak?

İlgili Haberler