“Yok Etmek Bir Kenara Hükümetler BTC Fiyatını Düşüremez Bile”

İlayda Peker

Son zamanlarda, efsanevi yatırımcı ve Avusturya Okulu ekonomisti Jim Rogers, Japon medya kuruluşu Asahi ile yaptığı röportajda, Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleri için çok üzücü bir gelecek öngördüğünü ifade etmişti. Ancak Ripple CTO’su Rogers ile aynı fikirde değil.

Hükümetlerin Gücü

Diğer birçok eski yatırımcı gibi Jim Rogers, hem Bitcoin (BTC) hem de altcoinlerin açıkça kabarcıklar olduğuna inanıyor. Rogers’a göre bu kurumlar çok olgunlaşmamış, bu yüzden hızlı büyümeleri öfori dışında bir şey değil.

Ayrıca yatırımcıya göre kripto para birimlerine olan ilgi, modern geleneksel para temelli para sisteminin zararlarına dayanıyor. Kripto para sahipleri hükümet kontrolünü alt etmeye çalışıyor, ancak başarılı olma şansları yok. Devlet destekli kurumların hala kripto para birimi sektörünü ellerindeki “silahlarıyla” bozacak çok fazla gücü var. Buna karşılık Rogers’a göre, kripto para birimlerinin hükümetin elinde bulundurduğu gibi bir gücü yok ve bu yüzden devletler tarafından kolayca yok edilebilirler.

Ancak Rogers, dijital paranın değerli bir kavram olduğunu düşünüyor ve hükümetler bunları varlık kontrol sistemlerini geliştirmek için kullanacaklar. Bu yüzden bazı eyaletler dijital para birimlerini ve kullanım durumlarını araştırıyor. Örneğin, Suudi Arabistan kısa süre önce merkez bankası ve yerel bankalar arasındaki etkileşim için bir Blockchain sistemi kurdu.

“Fiyatları Bile Düşürmezler”

Öte yandan Ripple CTO’su David Schwartz, hükümet kısıtlamalarının genellikle bu sektörde etkili olmadığını vurguladı. Bitcoin‘i (BTC) tamamen yok etmek bir tarafa hükümetlerin BTC fiyatını bile düşürmeleri pek olası değil.

Bunun yanında CTO takipçilerine, düzenleyici kısıtlamaların veya yasakların varlıklarda fiyat düşüşlerine yol açmadığını hatırlattı. Ayrıca üç hafta önce Jim Rogers eyaletlerden yatırım tavsiyesi almaktan kaçınmayı önermişti. Rogers, durgunluk döneminde bu uyarının özellikle önemli olduğu konusunda ısrar ediyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple’ın Ortağından Birleşik Arap Emirlikleri Adımı

Sonraki Haber

BTC Opsiyonlarının Sona Ermesi Sanıldığı Gibi Önemli Değil Mi?

İlgili Haberler