Yine BTC, Yine Altın, Yine Peter Schiff!

İlayda Peker

Önde gelen altın savunucularından Peter Schiff, altının (XAU) haftayı 1.800 doların üzerinde kapatmasının ardından USD’deki küresel seyir nedeniyle değerli metalin büyük alımlara konu olacağını dile getirdi.

Altın Fiyatı

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, altın fiyatının 2011 sonbaharından bu yana ilk kez 1.800 dolar seviyesinin üzerinde bir haftalık grafik çizdiğini ifade etti. Schiff, Amerika merkez bankası konumundaki FED’in büyük para basma politikası sebebiyle altındaki büyümenin yakın zamanda devasa bir satın alma talebine dönüşeceğini düşünüyor.

Schiff ayrıca takipçilerine doların Şubat’tan sonra çizdiği grafiği hatırlattı ve USD’nin kademeli düşüşünün yakında düzensiz bir çöküşe dönüşeceğini ve ABD ekonomisini ve piyasalarını aşağı çekeceğini düşündüğünü belirtti.

Bitcoin Düşmanlığı

Bu hafta başlarında meydana gelen büyük çaplı Twitter hack’inden sonra Peter Schiff, aslında tam da beklendiği gibi, Bitcoin’i eleştirmeye devam etti. Schiff sadece bu olay sebebiyle bile Bitcoin’den uzak durulması gerektiğini ifade etti.

Geçtiğimiz haftaya adeta damga vuran Twitter skandalında kötü niyetli kişiler, büyük Twitter hesaplarını ele geçirerek bu hesaplar üzerinden dolandırıcılık girişiminde bulundu. Dolandırıcılar kendilerine gönderilen Bitcoin’lerin iki katını geri göndermeyi vaat etti. Ancak “giveaway” dolandırıcılığı olarak bilinen ve kripto para ekosisteminde de zaman zaman karşılaştığımız bu dolandırıcılık girişimi aslında beklenen büyük miktarları karşılamadı. Ayrıca bu olay sebebiyle Bitcoin fiyatında herhangi bir düşüş görülmemesi de Bitcoin’in artık daha da güçlü olduğunu kanıtladı.

Ancak Schiff bunların tamamını göz ardı etmiş görünüyor. Çünkü ünlü isim Bitcoin’in de bu olay sayesinde saldırıya uğrayabileceğini kanıtladığını düşünüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

BTC Cüzdan Verileri Rekor Kırıyor: Ralli Mi Geliyor?

Sonraki Haber

Twitter Hack’inin Sonuçları Çok Daha Büyük Olabilirdi!

İlgili Haberler