Yılların Oyun Devinin Token’ı Kasım’da Geliyor!

İlayda Peker

Ortaya çıkan son bilgilere göre Atari, Kasım ayı başlarında Bitcoin.com’da halka açık bir token teklifi gerçekleştirecek. Teklif tamamlanır tamamlanmaz, ERC20 tabanlı AtariToken Bitcoin.com borsasında işlem görmeye hazır hale gelecek. Token satışının kesin detayları henüz açıklanmadı ama Atari CEO’su Fred Chesnais Cointelegraph’a yaptığı açıklamada token satışının 1 saniye kadar kısa sürebileceğine inandığını dile getirdi ve “Bu değişir. 1 saniye olabilir, 1 saat olabilir. Bu sabit tavan olarak belirlediğiniz miktara ve ne kadar artırdığınıza bağlıdır. Yani bilmiyorum. Bu soruyu gerçekten cevaplayamam.” ifadelerini kullandı.

Oyun Devinden Token

Yapılan açıklamalara göre Atari, özel turlarda şu ana kadar 1.5 milyon dolar topladı. Chesnais, halka arzla ilgili en önemli şeyin ek sermaye değil, hemen ardından gelen likidite olduğunu ifade ediyor.

Bunun yanı sıra AtariToken’ın olası kullanım durumları hakkında çeşitli DeFi protokolleri ile görüşülüyor. Ancak likidite eksikliği, yaklaşan satışın ve sonraki listelemenin düzelteceği umulan bir engel oldu. Chesnais, AtariToken’ın benzersiz bir DeFi kullanım durumu yaratabileceğine inanıyor. Öte yandan oyun finansmanı, gelecekteki gelirinin bir kısmı karşılığında yeni oyunların finansmanını içeriyor. Chesnais’in konuyla ilgili açıklamaları ise şöyle.

Oyunlara ve oyun finansmanına 3 milyar avrodan fazla yatırım yaptığımız için listede yer alacağımızı duyurmak istiyoruz. Ve token’ın listelenmesinin ardından oyun finansmanı için çok yenilikçi bazı formüller önerebileceğim. Hedeflerimden biri bu.

Bunlara ek olarak Chesnais token satışının tüm yerel düzenlemelere uygun olacağını ancak bu nedenle ABD vatandaşlarına sunulmayacağını belirtti.

Atari halka açık bir şirket, ancak token teklifi %50 hisseye sahip olduğu Cebelitarık merkezli bir kuruluş aracılığıyla yürütülüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Twitter CEO’su ve Coinbase CEO’su Arasında Neler Oluyor?

Sonraki Haber

Paniğe Gerek Yok: BitMEX Davası Kriptolar İçin İyi Oldu!

İlgili Haberler