Yılbaşı Hediyesi: Bitcoin Oyunu

Yılbaşı Hediyesi: Bitcoin Oyunu

Cointelegraph’ın haberine göre bir Reddit kullanıcısı kripto topluluğuna yılbaşı tatil hediyesi olarak yeni bir Bitcoin (BTC) video oyunu piyasaya sürdü.

24 Aralık’ta Reddit’te paylaşılan bir gönderiye göre yeni “Satoshi vs. The Shills” adlı Bitcoin oyunu, Bitcoin’in anonim yaratıcısı Satoshi Nakamoto‘yu ana karakter olarak içeren bir hayatta kalma oyunu olarak tanıtıldı.

Arcade oyun şu anda Android kullanıcıları için Google Play’de mevcut. Ancak oyunun yaratıcısı iOS ya da diğer platformlarda oyunun hizmet verip vermeyeceği ile ilgili bir açıklama yapmadı. Dolayısıyla şu anda bu oyunu yalnızca Android akıllı telefon sahipleri kullanabiliyor.

“Bitcoin Öldü, Dostum”

Oyun, kullanıcıların Satoshi rolünü üstlenmesine izin vererek Bitcoin dışındaki kripto paraları piyasaya süren kişilere karşı durmasını istiyor. Yani Bitcoin ve diğer kripto para birimleri bir nevi birbirlerine karşı yer alıyor.

Oyun ilerlerken “The Shill” olarak adlandırılan karakterler, “Anneannemin ICO’sunu kontrol et”, “Evet, ama daha iyi bir para biliyorum” veya “Bitcoin öldü kardeşim” gibi mesajlar paylaşıyor.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre oyunun amacı “The Schill” olarak adlandırılan düşmanları vurma ve dünyayı kurtarmak.

Kripto ve Oyun Endüstrisi

Oyun endüstrisi uzun zamandır kripto para birimleriyle iç içe çalışıyor. kripto para birimleri yalnızca oyunlara ilham kaynağı olmakla kalmıyor. Bunun yanında oyun endüstrisine yenilikçi teknolojiler de sunuyor.

Ayrıca büyük oyun firmaları da bu konuda adımlar atıyor. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri BT firması Advanced Micro Devices, 12 Aralık’ta teknolojinin sektördeki kullanımını ilerletmek için Blockchain Game Alliance’a katıldığını açıkladı.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.