Yeni, Merkezsiz ve Akıllı İş Ortamları: Sensitrust

Bitcoin Haber
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Bitcoinhaber, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Bitcoinhaber, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

İletişim teknolojisinin etkileri, günümüzde oldukça büyük değişiklikler yaşayan çalışma ortamlarında artık gözle görülür şekilde kendisini gösteriyor. Bunun yanında sürekli bir hareketin ve değişimin olduğu bir çağda yaşadığımız da bir sır değil. Bu ortamda dağıtık çalışma mekanizmalarının oluşması da kaçınılmaz gibi görünüyor. Başka bir ifadeyle insanlar artık bir şirket için çalışırken o şirketin ofislerinde fiilen bulunmaları gerekmeyecek. Bu durum özellikle Y kuşağı ve Z kuşağının iş hayatına girmesiyle daha da yaygın bir hal almaya başladı.

Bunun yanında her şeyin internet ile ilgili olmasıyla ve her şeyin birbirine bağlı hale gelmesiyle dijital kültürün ortaya çıktığını görüyoruz. Ortaya çıkan bu dijital kültürden en iyi şekilde yararlanabilmek için şirketlerin farklı endüstrilerle birlikte çalışması gerekiyor. Sonuç olarak günümüz koşullarında, şirketlerin günlük işlerinde dijital teknolojileri benimseyerek ve insanlar arasındaki bağlantıyı basitleştirerek merkezilik olgusunu kırması ve aynı zamanda şirketler arasındaki bilgi akışının kesintisiz olarak sağlanması için çaba sarf etmesi gerekiyor.

Sensitrust Nedir?

Sensitrust; Blockchain teknolojisi, akıllı sözleşmeler ve yapay zeka ile bu yeni devrimci çalışma ortamı yaklaşımının benimsenmesine katkı sağlayan bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Bu doğrultuda proje; ürünler, hizmetler ve iş fırsatları arasında bağ kurarak bu noktada bir ağ oluşturmayı hedefliyor. Yapılan açıklamalara göre Sensitrust bu bağlamda oluşturulacak bir ağın sınırlarının olmadığına inanıyor.

Sensitrust’ın açıklamalarına göre, geleneksel yöntemlerde bürokrasi, işe alım süreçlerinde ve çalışanların maaşlarının ödenmesinde gecikmeye neden oluyor ve bu da farklı mevzuatların da devreye girmesiyle daha da kötüleşebilir. Bu durumdan memnun olmayan çalışanlar düşük verimlilikle çalışmaya başlar.

Öte yandan günümüzde işe alım faaliyetleri büyük risklerle dolu olabiliyor. Örneğin, yalnızca öz geçmişe göre yapılan değerlendirmelerde her ne kadar profesyonellik aransa da kişi ve şirket birbirine uygun olmayabiliyor. Ayrıca adayın öz geçmişinde belirttiği projelerde gerçekten çalışıp çalışmadığının da bir garantisi yok. Sensitrust tüm bu bahsi geçen sorunları çözmeyi hedefliyor.

Sensiturst’ın Sunduğu Ayrıcalıklar

Yapay zeka teknolojisine dayanan Sensitrust kullanıcılarına birçok avantaj sunuyor. Fırsatların seçiminden, ürün ve hizmetlerin otomatik revizyonuna kadar tüm hizmetler son teknoloji yapay zeka motorları tarafından yönetiliyor.

Projenin sunduğu avantajlar arasında şunları sıralayabiliriz:

  • Şirketlerin aradığı gereksinimler profesyoneller ile eşleştirilerek profesyonel bir kalite sağlanabilir.
  • Profesyoneller, üzerinde çalıştıkları geçmiş projelere ilişkin geçmiş sistemde yer alan geri bildirimler, motorun en umut verici adayları şirkete önermesine izin veriyor.
  • Benzer başarılı faaliyetlerin geçmiş deneyimlerine dayanarak yeni bir projenin tasarımı ve gereklilikler önerilebilir.
  • Profesyoneller  yeteneklerini, çeşitli müşterilerin ürün veya hizmetlerinin gereksinimleriyle eşleştirerek umut verici fırsatlarla meşgul olmak için bu platformdan yardım alabilirler.
  • Hem müşteriler hem de profesyoneller, nihai ürün veya hizmetin tasarım aşamasında tanımlanan gereksinimleri ve kısıtlamaları karşılayıp karşılamadığını bu platformun değerlendireceği şeffaf yöntemlerle öğrenebilir.

Tüm bunların yanında mevcut durum ve COVID-19 salgını göz önüne alındığında, geleneksel iş yerlerindeki insanlar akıllı bir çalışma ortamında ya da evlerinde çalışmak zorunda kalıyor. Ayrıca birçok kişi bu tür ortamları bulamadığı için işsiz kalıyor.

Ancak Sensitrust’ın açıklamalarına göre, güvenli ve emniyetli teknolojilerin desteği olmadan evden çalışmak gerekli verimlilik türünü sağlamıyor. Bununla birlikte kurumsal işbirliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için şirketlerin birçok rutin görevi otomatikleştirmeye yatırım yapmaları gerekiyor.

Platform kendisini, “Sensitrust platformu, korumalı ve güvenli bir akıllı çalışma ortamı için kesinlikle ihtiyacımız olan şey.” olarak tanımlıyor.

Projenin websitesinde Sensitrust token’larının satışı devam ediyor. SET token’larını 0.05 Euro’ya www.sensitrust.io adresinden satın alabilirsiniz. Platformla ilgili daha detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Bitcoinhaber, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Bitcoinhaber, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum’u Çok Büyük Bir Ralli Mi Bekliyor?

Sonraki Haber

Bitcoin Gözünü 9.000 Dolara Dikti

İlgili Haberler