Yeni Hafta Düşüşle Başladı: Kriptolarda Son Durum!

İlayda Peker

Kripto para birimleri yeni haftaya yeni bir düşüşle başladı. Genel piyasaya baktığımızda bu düşüşün arkasındaki bir sebebin dolar endeksinin güçlenmesi olduğunu ifade edebiliriz. Yeni hafta başlarken piyasadaki güncel duruma bir göz atalım.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yazının kaleme alındığı an itibari ile 33.700 dolar seviyesinde işlem görüyor ve BTC’nin son 24 saat içinde %3,4 değer kaybettiği görülüyor. BTC ufak bir yukarı yönlü hamle öncesinde 33.250 dolara kadar geriledi.

Bu noktada analistler BTC’nin 28.000 dolara kadar gerileyebileceği konusunda yatırımcıları uyarıyor. Aslında pek çok uzman isim Bitcoin’in 28.000 dolarlık seviyeyi görmeden önce toparlanmayacağını ve yeni bir yükseliş grafiği başlatmayacağını yılın başından bu yana dile getiriyor. Dolayısıyla piyasayı gerçekten takip eden ve hamlelerini bu doğrultuda belirleyen yatırımcıların panik yapmadığını görüyoruz.

Ama eğer sadece fenomenlerin paylaşımlarını takip ediyorsanız ve kendiniz takip etmeden yatırımlar yaptıysanız şu anda ciddi bir kayıp yaşamış olabilirsiniz. Analistler ise kayıp yaşayan yatırımcıları sakin olmaya çağırıyor ve uzun vadeli tabloların hala iyi göründüğünü ifade ediyor.

Altcoin’lerde Son Durum

Bitcoin’in gerilemiş olması her zaman olduğu gibi altcoin’leri da aşağı çekti. Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum son 24 saat içinde %4’ün üzerinde değer kaybetti ve yazının yayına hazırlandığı sırada 2.458 dolardan işlem görüyor. ETH’nin 3.000 dolarlık psikolojik seviyenin oldukça altında işlem görüyor olması dikkatleri çekiyor.

Piyasa değeri bakımından ilk on kripto para birimine baktığımızda ise en çok kaybı %6,5’lik düşüşle Cardano’nun (ADA) yaşadığını görüyoruz. ADA yazının yayın hazırlandığı sırada 0,69 dolardan işlem görüyor.

Piyasanın popüler meme token’ları olan Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu da (SHIB) piyasa ile birlikte geriledi. DOGE son 24 saatte %3,3 ve SHIB %7,5 düşüş kaydetti. Yazının kaleme alındığı sırada DOGE 0,12 dolardan ve Shiba da 0,000017 dolardan işlem görüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Anchor Protocol (ANC) Yükselir Mi?

Sonraki Haber

Kriptolar İle Birlikte NFT’ler de Eridi: İşte Son Veriler!

İlgili Haberler