Yeni Bitcoin (BTC) Adresleri 2 Yılın Rekorunu Kırdı, Sebep Çok İlginç!

İlayda Peker

Çinli yetkililer kripto paralar lehine “hedef kitle pazarlaması kampanyası” başlatacaklarını açıkladı ve hemen ardından yeni Bitcoin (BTC) adreslerinde büyük bir yükseliş yaşandı. Yani Çin, yeni BTC adreslerinin yükselmesini sağlamış olabilir.

Yeni Adres Sayısı

Piyasanın önemli analistlerinden Cole Garner 5 Ekim’de Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’deki yeni adres sayısının iki yılın en yüksek seviyesine ulaştığına dikkat çekti. On-chain izleme kaynağı Glassnode’dan alınan verileri kullanan Garner, yalnızca bir günde yaklaşık 22.000 yeni Bitcoin adresinin ortaya çıktığını belirtti. Yapılan açıklamalara göre bu rakamlarda normal seviye günde 5.000 ile 10.000 arasında bulunuyor.

Garner ise konuyla ilgili yaptığı düşüncelerini, “Yeni Bitcoin adresleri geçen hafta kesinlikle normalin dışındaydı.” sözleri ile özetledi.

Öte yandan Garner’ın istatistikçi Willy Woo’nun geçen ayın sonlarında dile getirdiği görüşlerini de desteklediği görülüyor. Glassnode verilerinden yararlanan Woo, BTC‘ye gelen yeni katılımcıların faaliyetlerinde henüz fiyata yansımayan bir artış olduğunu dile getirmişti.

Garner ise açıklamasına, “Yeni adresler önemli bir hacim göstergesi ve fiyat bunu takip etmeli. Hacim, fiyattan önce gelir.” sözleri ile devam etti.

Çin’in Etkisi

Yeni Bitcoin adreslerinin kaynağı net olarak bilinmiyor. Ancak Garner’a göre Çin medyasının başlattığı ve kriptolar lehine olan “hedef kitle pazarlaması kampanyası” yeni adreslerin en önemli kaynağını oluşturuyor. Garner konuyla ilgili olarak, “Geçen hafta Çin hükümeti, Çinli bireysel yatırımcı ruhunu kripto üzerine odaklamak için koordineli bir pazarlama kampanyası başlattı. Evet, bu gerçekten oluyor.” ifadelerini kullandı.

Buna ek olarak Primitive kurucu ortağı Dovey Wan da bahsi geçen konuya değindi ve böylesine koordineli bir çabaya çok nadiren rastlandığını dile getirdi.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

İngiltere’den Türev Yatırımcılarına Kötü Haber!

Sonraki Haber

2020 Ethereum’a Yaradı: ETH Ağında Rekor Üzerine Rekor

İlgili Haberler