Yatırımcılar Hazırlanıyor: Bitcoin’de (BTC) Artış Mı Geliyor?

Yatırımcılar Hazırlanıyor: Bitcoin’de (BTC) Artış Mı Geliyor?

Glassnode analitik firmasının son verilerine göre yıl başından bu yana Bitcoin’lerini (BTC) borsalarda tutmayı tercih eden kişi sayısı iki katın üzerine çıktı. Şu anda Bitcoin’lerini borsalara göndermeye devam eden 100.000’in üzerinde BTC adresi bulunuyor. Bunlara ek olarak Glassnode, toplam BTC ücretlerinin son 24 saatte yüzde 51,9 arttığını da bildirdi.

Tüm Gözler Bitcoin’de

2020 yılında gerçekleşmesi beklenen ve Mayıs ayında beklendiği gibi gerçekleşen Bitcoin madencilik ödülü yarılanması sebebiyle bu yıl BTC’de oldukça fazla hareketlilik bekleniyordu. Bununla birlikte beklenmeyen bir sekilde salgın sebebiyle ekonomide yaşanan kilitlenme yüzünden FED’in çok fazla miktarda dolar basması da Bitcoin hakkındaki olumlu düşünceleri arttırdı. Amerika’nın tüm teşviklerle birlikte piyasaya yeni sürdüğü dolar miktarının 6 milyon doların çok üzerinde olduğu biliniyor.

Bunların yanı sıra son piyasa hareketlerinde de görüldüğü gibi lider kripto para birimi Bitcoin ve dolar ters korelasyona sahipler yani dolar artarken Bitcoin düşüyor ve Bitcoin artarken dolar geriliyor.

Muhtemelen tüm bu gelişmelere bağlı olarak insanlar Bitcoin’lerini yeniden borsalara göndermeye ve anlık fiyat hareketlerinden faydalanmaya başladı. Galssnode’un açıklamalarına göre Bitcoin’lerini borsalara gönderen cüzdan sayısı yıl başından bu yanan iki kattan fazla arttı ve 100.000 adresi geride bıraktı. Glassnode, bu rakamlar son görüldüğünde 2017 yılında olduğumuzu ve boğa piyasasının yaşandığını ifade etti.

Toplam BTC İşlem Ücretleri Artıyor

Glassnode, ödenen toplam Bitcoin ücretlerinin değerinde de önemli bir artış olduğunu açıkladı. Ödenen toplam Bitcoin işlem ücretleri son 24 saatte yaklaşık olarak %52 oranında artış gösterdi. Aslında bu durum, giderek daha fazla kişinin Bitcoin’lerini borsalara taşıdığının da bir göstergesi olarak değerlendirilebilir.

Bunların yanı sıra yatırımcıların BTC’lerini borsalara taşıması ve işlemler yapmaya başlaması BTC’de uzun vadede beklendiği söylenen artışların artık kısa ve orta vadede beklendiği şeklinde de yorumlanabilir.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.